Yıldırım'dan zam oranı açıklaması

Yıldırım'dan zam oranı açıklaması
Başbakan Binali Yıldırım 192 bin kamu işçisinin toplu sözleşmelerinin imzalanacağı törende konuştu.
 
 
Başbakan Binali Yıldırım 192 bin kamu işçisinin toplu sözleşmelerinin imzalanacağı imza töreninde zam oranlarını açıkladı.
 
Başbakan Binali Yıldırım, "2017 yılı için zam oranı ilk 6 ayda yüzde 7,5, ikinci 6 ayda yüzde 5 şeklinde mutabakata varılmıştır. " dedi.
 
Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle;
 
Toplu iş sözleşmemizin yaklaşık 200 bin kamu çalışanımızı ilgilendirdiğini ifade ettik. Bu görüşmeler esnasında ciddi bir anlayış içerisinde olgunlukla karşılıklı görüşmeler devam etti ve işçi sendikalarımızın çalışanlar adına talepleri hükümetimizin ülkemizin imkanları nispetinde karşılanmaya çalışılmıştır. Gönül ister ki herşeyin en fazlasını verelim ama bu ülke hepimizin. En büyük kaynağımız insan. İnsan potansiyelimizi en iyi şekilde değerlendirmek ülkenin geleceğe hazırlanması için olmazsa olmaz kaynağımızdır. Üye sendikaların bu süreçte önemli katkıları olmuştur.
 
AK Parti iktidarları döneminde çerçeve anlaşmalar ile çalışanlarımızın özlük haklarında önemli anlaşmalar yaptık. 2015-2016 yıllarında ilk defa denge ödeneği getirildi çalışanlarımız için.
 
Bu seneki çerçeve anlaşma, bu toplu iş sözleşmesi 2017 ve 2018 yıllarını kapsıyor. 2 yıllık yapılıyor. İçinde bulunduğumuz yıl için zam oranı ilk 6 ayda yüzde 7,5 ikinci altı ayda üzde 5 şeklinde mutabakata varılmıştır. İkinci yıl için birinci yarıda yüğzde 3,5 ikinci yarıda yüzde 3,5 olmak üzere kararlaştırılmıştır. Ayrıca gerçekleşen enflasyona göre de ayarlama yapılacaktır.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11