Yeni HSYK Kararnamesi yayınlandı

Yeni HSYK Kararnamesi yayınlandı

Hakim ve Savcılar Kurulu, bölge adliye ve adlî yargı ilk derece mahkemeleri 2017 yılı kararnamesine ilişkin duyuru yayınladı. 33 ilin başsavcısı olmak üzere toplamda 780 hakim ve savcının görev yeri değişti. Hakim ve Savcılar Kurulu, yayınladığı yeni kararname ile 33 ilin başsavcısı olmak üzere, toplamda 780 hakim ve savcının görev yerinin değiştirildiğini bildirdi.

Akçaabat Hakimi Hatice Bilir Baba İstanbul Hakimliğine, Akçaabat Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sever Bolvadin Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Akçaabat Cumhuriyet Savcısı Ferdi Baba İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na, Denizli Cumhuriyet Savcısı Abdullah Güney Akçaabat Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Çaykara Hakimi Sıla Sarıpınar Akyurt Hakimliğine getirildi.

TRABZON’A KİMLER GELDİ?

Trabzon'a yapılan atamalarda İstanbul Anadolu Hâkimi Tamer Akgökçe, Trabzon Hâkimliği’ne, İstanbul C.Savcısı Metin Kantar Trabzon Cumhuriyet Savcılığı’na, Antalya Cumhuriyet Savcısı Murad Kaya Trabzon Cumhuriyet Savcılığı’na ve Erzurum Bölge Adliye Mah. Daire Başkanı Oktay Kahyaoğlu Trabzon Hâkimliği’ne getirildi. Hakim ve Savcılar Kurulu'nun resmi internet sitesinde yayınladığı bölge adliye ve adlî yargı ilk derece mahkemeleri 2017 yılı kararnamesine ilişkin duyuru şöyle:

"2017 yılı yaz kararnamesine ilişkin çalışmalar, 03 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır. Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına ilişkin tebligatlar daha önce ilân edilen takvim doğrultusunda gönderilecektir. Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini en geç 10 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından “Atanma Talep Formu” nun açıklama kısmını doldurmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fiziki olarak dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz."

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11