Yatırım Adası ve Şehir Hastanesi

Yatırım Adası ve Şehir Hastanesi

2012 yılında Başbakan olarak TTSO'yu ziyaret eden Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne koyulan yatırım adası projesinin bir benzeri DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım tarafından Rize stadyumunun hemen karşısında içinde camisi, alışveriş merkezleri ile projelendirilmişti. "Biz onun bir benzerini de Trabzon'a yapmak istiyoruz" deyince Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar; "Bunun için kıyı kanununun değişmesi şarttır." deyince, Başbakan Erdoğan; "Kanunu biz yapıyorsak bu değişikliği de biz yaparız." dedi.

Kıyı kanunu 5 yıl sonra tüm yönetmenlikleriyle değiştirilerek yatırım adası yeniden gündeme geldi. Zonguldak'ta içine eklendi ancak bu adaya ihtiyaç var mıdır ve denizlerimize bu şekilde vahşice taşı, toprağı dökmeye gerek var mıdır? Bu kıyı kanunu değişmiş ise gelin Arsin'e havalimanını taşıyın. Batıdan gelen uçaklar en yüksek kara parçası olan kale parkı geçer geçmez o kısa mesafede irtifa düşürerek alçalmak zorunda kalıyor. Özellikle karlı buzlu sisli havalarda Trabzon havalimanını kullanmak istemeyen pilotlar Samsun, Giresun veya Erzurum havalimanına yönelip insanları otobüslerde perişan ediyorlar. Zaten havalimanı doğusunda yükselen 30 katlı binaların inşaatı bu yüzden durma noktasına geldiler. Ayrıca havalimanının burnunun dibindeki üniversitede öğrenim gören öğrenciler özellikle yaz aylarında her gün inen ve kalkan 100 e yakın uçak gürültüsü yüzünden derste çalışamıyor. Beş dakika da olsa dersten kopan öğrenci bir saatte kendini derse veremiyor.

Bu şehrin geleceğini düşünen idareciler havalimanını Arsin Sifla'ya yapın. Yatırım adasını havalimanının arazisine kondurun ve birde bu çok değerli araziyi para ile yatırımcıya satıp yeni havalimanını bu para ile yapın.

Ve şehir hastanesine sıra gelince Avni Aker Stadyumunun içine bu şehir hastanesi son derece güzel olur. Aradaki yolu kaldırıp Numune Hastanesi ile bütünleştirince muhteşem bir sağlık kompleks olur ve Yavuz Selim Sahası, 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu Gençlik Eğitim Merkezi, orman lojmanları Trabzon lisesi önüne hatta valilik yanına kadar altı otopark üstü park yapılarak 20 dönüm park ile bu şehir resmen hayat bulur.

Parası da hazır!

Satın Fatih Devlet Hastanesi arazisini, alın parayı yapın şehir hastanesini!

Ve Şenol Güneş Stadyumu ise futbol, voleybol, basketbol ve hentbol sahaları, yürüyüş yolları ve bisiklet yolları ile tam bir spor kompleksi olur.

Orada şehir hastanesi olmaz!

Bu şehirde her beş kilometreye bir hastane zaten olmaz. Olsa da birbirini batırır bu böyle biline!

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11