Yaşlıya bedava evde bakım

Yaşlıya bedava evde bakım
Yaşlıların evde sağlık hizmeti alabilmesinde herhangi bir kriter yok. Başvuran herkese bu hizmet veriliyor. Bunun için bir devlet kurumuna başvurmak da gerekmiyor. Sadece 444 3 833 numaralı telefon aramak yeterli.
 
TÜM BİLGİLER ALINIYOR
Telefonda hastanın kimlik numarası ve hizmet almak istediği il, ilçe bilgisi ve açık adresi alınıyor. Yaşlının kendisinden ya da arayan yakınından, bakımın ne şekilde olacağı öğreniliyor. Posta'nın haberine göre, bu bilgiler, yaşlı kişilerin bulunduğu ildeki koordinasyon merkezine bildiriliyor. Koordinasyon merkezi, yapacağı ön değerlendirme sonucunda kişinin durumunu dikkate alarak, uygun gördüğü birimi ya da aile hekimini evde sağlık hizmeti için görevlendiriyor. Evde yaşlı bakımı kişinin hastaneye götürülüp getirilmesini de kapsıyor.
 
MOBİL EKİP GELİYOR
Evde sağlık hizmeti aile hekimleri, hastanelerde oluşturulan evde sağlık birimleri ve sağlık müdürlükleri bünyesindeki mobil ekipler tarafından veriliyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında tansiyon ölçme, serum takma, enjeksiyon yapma, pansuman yapma ve kan tahlillerini yapma hizmetleri veriliyor. Gerekli görülürse hasta yatağından kaldırılmadan sağlık raporu çıkarılabiliyor. Ayrıca hastanın tıbbi cihaz ihtiyacı karşılanıyor. Bu kişilere havalı yatak, havalı yastık, tekerlekli sandalye verilebiliyor.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11