YANARIM..! YANARIMDA..!

YANARIM..! YANARIMDA..!

Bu gün Yapılan KAMU PERSONELİ DANIŞMA KURULU ( KPDK) Toplantısında Yine Öncelik Memur Meselesi olamamış ..Malum Sen'in Başkanı Her zaman Yaptığı gibi gündeminin Birinci Maddesine Türkiye KamuSen'i Almış ..!

yine nezaket kurallarının dışına çıkmış ..! Adamın T.Kamu Sen'nin İsmine bile Tahammülü yok .. Yöneticilerine nasıl tahammül etsin ..! Her zaman ki gibi Bizim Başkandan Cevabını Alıp sus -pus olmuş.. ama ne ye yarar .. bizim Başkanın ve T.Kamu Senlilerin meselesi birilerini susturmak değildir elbette ..! Hele Hele MEMUR MESELELERİNİN Görüşüldüğü toplantıda bizim derdimiz memurlar adına bir şeylerin elde edilmesi , haklarının alınması..

Ancak : bu adamların derdi başka, bu tür
Toplantılara "Sadece Biz katılalım .. Diğer Konfederasyonların işi ne ..Kanunların insafına Sığınarak buraya katılıyorlar .." diye itiraz edip ..! Gereksiz gerginlik çıkarıp İnsicamı bozuyorlar ..!

İstiyorlar ki :..." gizli kapılar arkasında hükümetimizle bir olup memurların Canına ot tıkayalım ,her zaman yaptığımız gibi memurun alınteri ve emeğini kolayca pazarlayalım ..! 
Memur meseleleri müzakere edilirken T.KAMU -SEN olunca;foyamız da ortaya çıkıyor, biz de bu nedenle onları istemiyoruz"diyorlar..!

Bu zevat kendi açılarından elbette haklıdırlar! ;
Çünkü ; Bundan TAM 19AY ÖNCE TOPLU SÖZLEŞMEYE İMZA ATMIŞLAR ,ANCAK İMZA ALTINA ALDIKLARI MEMURLARLA İLGİLİ 15 MADDEDEN OLUŞAN DÜZENLEMELET HALA YASALLAŞMAMIŞ Memurlar aldatılmış ..! .." Bunca zaman geçmesine rağmen bu zevat bu konuda kıllarını bile kıpırdatmamış . Yaptıkları Akif'in ve attıkları imzaların arkasında durmamışlar ..?iktidar Şakşakçılığından fırsat bulup bu meseleleri takip edememişler ..! .. TÜRKİYE KAMU SEN BUNU SORGULAYINCADA HESAP VERMEK DURUMUNDA KALIYORLAR VE YALANLARA SIĞINIYORLAR .. bu durumda İŞLERİNE GELMİYOR ..

Aslında memur sendikacılığında herkes her şeyin farkında : iktidar da , memurlarda , sendika yöneticileride . Nedir bu gerçek derseniz .? Siyasi İktidara dayanma gerçeği , güce teslim olma , güçten korkma ve güçden nemalanma arzusudur..!

..15 Yıldır AKP ile işçi ve memur konfederasyonlarından hangilerinin dayanışma ve iktidarı nimetlerini paylaşmakta olduklarını bu ülkede bilmeyen var mı ..?

Yine Siyasi İKTİDARIN Tüm icraatlarını; iktidar mensupları gibi savunan işçi - Memur sendika ve konfederasyonlarını bilmeyen varmı..?

Hele hele Kamuda ki ;bir kısım Memur sendikalarının AKP 'nin İktidara gelmesiyle birlikte HORMONLU BİR ŞEKİLDE GELİŞTİĞİNİ ve TOMBULLAŞTIĞINI BİLMEEYEN MEMUR VARMI..?

Bazı memur Sendikalarının "SAHİBiNİN SESİ GİBİ" Ses çıkardığını görmeyen Varmı ..?

Memur Emeklileri ve Memurlar adına Güya Pazarlık yapıyoruz diye; Hükümetin teklifinin bile çok görüp; daha azına imza atıp 4.5 milyon insanın emeğini heba eden sendika ve konfederasyonları bilmeyen varmı ..?

Elbette yok..! öyleyse Neden hala bunların peşinde gider memurlar ? Yukarıda ifade ettiğimiz gibi ; korkudan ve Bireysel menfaatten dolayı ..!
T.Kamu -Sen'i Masada istemeyen Zevat bilmezmi ki " HÜKÜMETİN İNSAFINA SIĞINARAK ORADA OTURUYORLAR .. Genel Başkanımızın dediği gibi ..!

Evet..! Yanlış duymadınız HÜKÜMETİN İNSAFINA SIĞINAN SENDİKA VE KONFEDERASYONLAR Ne yapabilir ki ? İtiraz edebilirim ..? Yoksa Ne olur .. Kaynakları kurur , destekleri son bulur ve YOk Olup Bitişleri de MUKADDER OLUR . Boşa dememişler atalarımız ; " İNSANA DAYANMA ÖLÜR , AĞACA DAYANMA ÇÜRÜR " diye .,!
..! ANCAK HERKES BİLİR Kİ ;Adam gibi adam olanlar asla Şahsa , Güce , Kuvvete Sığınmaz , asla teslim olmaz, Boyun bükmez , omurgasızlarımız .. Bunu yapanlar Sendikacı sıfatını bırakınız ...!insanlık sıfatını bile hak etmezler ..!

Diğerleri ile aramızdaki fark :: BİZ SADECE ALLAHA DAYANIR , ONA SIĞINIR VE ONUN ÖNÜNDE EĞİLİRİZ "
Biz hak Deriz , Hukuk Deriz ve Adalet talep ederiz . Bizi değişmez çizgimiz ve yolumuz bu dur , . Onun için bize Yani TÜRKİYE KAMU SEN'e "HAKKI TUTUP KALDIRANLARIN SENDİKASI" DERLER ..
Bu Konfederasyonun YÖNETİCİLERİDE; "ONLAR ASLA KULA KUL OLMAZLAR ,HAK YOLDAN AYRILMAZLAR 
ADAAM GİBİ ADAMDIRLAR " diye tarif edil irler .!
..!
Yanarım yanarım ..! Yanarımda ..!Dostlar;
--İktidar gücünün arkasına sığınıp efelenen , böbürlenen Zavallıların elinde Oyuncak olan MEMURLARA YANARIM ..,!--

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11