VATANDAŞ DARA DÜŞTÜ!

Cep delik cepken delik, ne yapacağını şaşırmış durumda…

VATANDAŞ DARA DÜŞTÜ!

İcralık olan vatandaşların sayısı artıyor. Asgari ücretliler dört gözle ücretlerine yapılacak olan zammı bekliyor. Emeklilerin de gözü Ocak ayında yapılacak zamda.

İCRALIK OLUYORLAR

vatandas-dara-dustu-(2).jpg
2018 yılının ikinci yarısında yaşanan ekonomik kriz vatandaşa pahalıya patladı. Kredi borcunu ödemeyen ve icralık olan vatandaşların sayısı giderek artıyor. Sadece bu yıl Trabzon’da 36 bini aşkın vatandaş icralık oldu. Çoğu Ortahisar ilçesinde toplam 10 şirket de konkordato başvurusu yaptı.
ASGARİ ÜCRET SORUNU 

Aldığı 1603 lira asgari ücretle, kira, yeme-içme, elektrik-su-yakacak gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan aileler büyük dara düştü. Asgari ücretin sadece enflasyon baz alınarak değil, refah seyisini artıracak şekilde düzenlenmesini bekleyen asgari ücretli milyonlarca kişi, “En az 2 bin 200 lira olmalı” diyor.
EMEKLİLER BEKLİYOR
Emeklilerin gözü de Ocak’ta ayındaki maaş zammında. Temmuz zammının kat kat eridiğini ve soğan-patatese bile güçlerinin yetmediğini haykıran emekliler de enflasyonun geçen ay düşük açıklanmasının elle tutulur, gözle görülür bir yanı olmadığını, Ocak’ta enflasyon + refah zammı yapılması gerektiğini söylüyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11