Vali Yavuz'dan İstiklal Marşı Mesajı

Vali Yavuz'dan İstiklal Marşı Mesajı
“Milletimizin bağımsızlık hislerini kuvvetlendirerek ilham kaynağımız haline gelen İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 tarihinde, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olarak kabul edilmiştir.
 
İstiklal Marşımız, Aziz Milletimizin sebat, gayret ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin dizelere döküldüğü ve imkânsızlıklar içerisinde girdiği bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren, Milletimizi müşterek fikir ve değerler paydasında buluşturan eşsiz bir eserdir. Ömrünü kutlu vatan toprağına ve millete hizmete adamış Destan Şairi Mehmet Akif Ersoy, Milletimizin Milli Mücadele döneminde göstermiş olduğu cesaret ve kahramanlığı veciz mısralarla baki kılarak, bizlere, bugünlerimizde de yol göstermeye devam etmektedir.
 
12 Mart 1921 tarihinde TBMM'de büyük coşku ve alkışlar içinde defalarca inşat edilerek kabul edilen İstiklal Marşımızın, tarih sahnesinden ve cihandan silinmek istenen bir milletin, hangi değerlere sarılarak Kurtuluş Savaşı'nı kazandığının belgesidir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklal Marşı’nın, ‘Milli Marş’ olarak kabul edilişinin 96. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli Şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

                                                
Yücel YAVUZ
 Trabzon Valisi
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11