VAKFIKEBİR HALKINA VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMEMİŞTİR

Vakfıkebir Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Mehmet Keskin, Vakfıkebir ilçesinin Beş yıllık sürecini değerlendirerek önemli konularda açıklamalarda bulundu.

VAKFIKEBİR HALKINA VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMEMİŞTİR
CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Mehmet Keskin Parti Binasında yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte yaptığı değerlendirmede şunları söyledi;
 
"Maalesef daha fazla yoksulluk, işsizlik ve sömürü kapıdadır."
 
AKP/Saray ve MHP, ekonomik, siyasi krizlerin zorlamasıyla 2019 yılına kadar dayanamayarak, aldığı baskın seçim kararıyla ve sahip olduğu tüm olanakları kullanarak tek adam diktatörlüğünü halka onaylatmak için her türlü zorbalığı, baskıyı, ayak oyunlarını harekete geçirdi.
Tüm bu anti-demokratik, eşitsiz, adaletsiz koşullara ve tüm saldırılara rağmen CHP eşitlik, özgürlük, barış ve insanca bir yaşam özlemiyle milyonları arkasına alarak meydanları doldurdu. Sesini duyurabilmek için alternatif iletişim kanallarını kullandı, sandık güvenliği örgütlenmesi için seferber oldu.  Seçim sonuçları maalesef beklentilerimize uygun bir şekilde sonuçlanmadı.
AKP-MHP “koalisyonu”; ülkemizin yaşadığı ekonomik, politik, toplumsal krizi çözmeyecek, tersine derinleştireceği şimdiden anlaşıldı. Maalesef daha fazla yoksulluk, işsizlik ve sömürü kapıdadır.
Kurtuluş için Mart 2019’daki yerel seçim bir bakıma yeni bir başlangıç olacaktır.
Bu seçim sürecindegörevimiz; diktatörlüğe karşı 24 Haziran öncesi ülke genelinde oluşan demokrasi mücadelesi için kurulan dayanışmayı ve omuz omuza mücadele duygusu ile somut bir hizmet programı çerçevesinde birleştirmektir.
Biz CHP ilçe örgütü olarak bu konuda Vakfıkebir’de üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde sırtlanacağız.
 
Öncelikle Mart 2014 de görevi üstlenen yönetimin beş yılını doğru bir şekilde değerlendirme yapılanları, yapılmayanları, önerilerimizi samimi bir şekilde kamuoyu ile paylaşmak sorumluluğumuzun gereğidir. Amacımız üzüm yemektir. Bağcıyı dövmek değil…
"YAPILAN HİZMETLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ"
                Yerel yönetim hizmetleri anlamında CHP olarak önceliğimiz ilçemizin çıkarlarıdır. Güzel ilçemize hak ettiği hizmetleri ve yatırımların sağlanmasıdır. Bu anlamda ilçemizde taş üstüne taş koyan herkese minnettarız.
                İlçe belediyemizin görev süresi içerisinde mahalle yollarının bir bölümünü betonlaması, ilçe plajının ve yürüyüş yolunun yapılması, Körez Mahallesi ve Çamlık Sahil Mahallesi sahil geçişinin ağaçlandırılması, Otelin yeniden ilçemize kazandırılması, Ekmeğin coğrafi işaretinin alınması, fol deresi ıslahı, elektrik hatlarının yer altına alınması konusundaki çalışmalar için teşekkür ederiz.
                BEŞ YILLIK SÜREYE BAKILDIĞINDA BAŞARISIZ BİR DÖNEM GERİDE KALMIŞTIR 
Beş yıllık döneme baktığımızda ilçe belediyemizin hizmetleri beklentinin çok altında kalmıştır, başarısızdır.
Vakfıkebir halkına verilen sözler yerine getirilmemiştir.
Her fırsatta belirttiğimiz gibi bizim hizmet anlamında olmazsa olmazlarımız istihdam yaratılmasına, işsiz gençlerimizin iş imkânı sağlayacak olan: Organize Sanayi Bölgemize belediye başkanımızın bütün iyi niyetine rağmen başlanamadı ve bağlı olarak Limanımız konusunda bir adım atılamadı. Sahil Projemiz tamamlanarak ekmeğimizin ve yöresel ürünlerimizin pazarlanabileceği tesisler yapılamadı.
TURİZME ÖNEM VERİLMEDİ
 İlçemizin yaylası olan doğa harikası Karadağ Yaylası’nı doğal dokuya zarar vermeden yapılacak tesislerle iç ve dış turizme açma konusunda hiçbir şey yapılmadı
VERİLEN SÖZLER UNUTULDU
İhtiyaca cevap veremeyen bir tarafı şehirlerarası, bir tarafı mahalle dolmuşlarını bir araya toplayacak otogar yapılamadı. Taksi durakları sorunu çözülemedi.
Pazaryeri çilesi sürüyor, verilen sözler unutuldu.Hani balıkçı esnafımıza modern bir balıkhane sözü ne oldu?
Tarım ve hayvancılığı teşvik edici çalışmalar, organik ürün yetiştiren vatandaşlarımızın ürünlerini pazarlayabilecekleri bir pazaryeri yapılmadı.
Şehrin merkezindeki çarpık yapılaşma nedeniyle zorunlu hale gelen yasaya uygun, vatandaşımızı mağdur etmeyecek, kültürel dokuyu koruyan, rantgözetmeyecek bir kentsel dönüşüm beklentisi karşılıksız kaldı…
Mezbahana ve canlı hayvan satış yeri sözleri havada kaldı.
KİMSESİZ ÇOCUKLAR VE YAŞLILAR UNUTULDU
Yardıma muhtaç çocukların topluma kazandırılması için eğitim ve barınmalarının sağlanmasına ilişkin sözleriniz ne oldu?
Yaşlılar için huzur evi, kimsesizler ve kadınlar için sığınma evi, okul öncesi eğitimi için tesisler ve kreşler için verilen vaatler unutuldu. Hani her mahalleye bir çocuk parkı yapılacaktı?
Nerede sokak hayvanlarının rehabilitasyonu projesi?
KURUMLAR UNUTULDU
İlçemiz hastanesi bölgeye yönelik hizmet ettiği için kapasitesinin büyütülmesi gerekmektedir.
Adliye Sarayı konusu artık halledilmelidir.
Vakfıkebir Fakülteyi çoktan hak ediyor. Bu konuda yeterli duyarlılık gösterilmedi.
İlçedeki amatör spor kulüplerimiz yeterince desteklenmedi.
Belediye hizmet binası ilçemize yakışmıyor. Hani yenisi yapılacaktı.
GÜNEY ÇEVRE YOLU
İlçemizin güneyinden geçen (Büyükliman, Hacıköy, Kirazlık arka yol) yol projelendirilerek, toplayıcı yollarla birbirine bağlanarak şehri geriye doğru çekecek ve geliştirecek Güney Çevre yolu yapılmadı.
YALIKÖYE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ
Bu dönem içerisinde Yalıköy dışlandı, tamamen unutuldu. Sözü verilen rekreasyon alanları yapılmadı.
 
KÜLTÜR VE SANAT TESİSLERİNDEN YOKSUN BİR İLÇE 
Kültüre ve sanata önem verilmedi. Bu anlamda tesisler ( tiyatro, sinema, sportif tesisler) yapılmadı. Sosyal alanlar yapılmadı. İlçemize yakışır bir şehir parkı yok. Hani nerede Gülbahar Hatun Parkı sözünüz? İlçenin bir düğün salonu yok… Modern bir bay/bayan WC bile yapılamadı…
Önümüzdeki dönem CHP Vakfıkebir halkını somut bir hizmet anlayışında ve projelerde birleştirerek, en doğru adayla yerel iktidarda bu sorunları nasıl çözeceğini gösterecektir. BağlantıDedi.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11