UZUNGÖL'DE PAHALILIK KAVGASI

UZUNGÖL'DE PAHALILIK KAVGASI
Uzungöl’ün yerli turizmcileri, kiraya verilen ve mülk edinilen turistik tesislerin uyguladıkları yüksek fiyatların yerli turistlerin tepkisine yol açtığını söylüyor.
4 AYIN FATURASI AĞIR!
 
Doğu Karadeniz’in en gözde turizm merkezi Uzungöl’ün genç turizmcilerinden Mavera Hotel sahibi Hasan Asan ve Uzungöl Akyüz Tesisleri sahibi Murat Akyüz, turistik tesislerin birçoğunun yaz sezonu olan 4 ayda yüksek kazanç elde etmek için fahiş fiyatlar uyguladığını ileri sürdüler.
 
AVUCUMUZU YALARIZ
 
Uzungöl’ün yerli turistik tesis işleticileri, “Birçoğu günlük 400-500 TL’ye oda satıyor. Yerli turizmciler ise bu fiyatların yarısına oda veriyor. Böyle giderse 3-5 yıla kadar hepimiz avucumuzu yalarız. Uzungöl pahalılığı ile tanınan bir turistik yöre olmamalı, bunun için gerekli önlemler alınmalı” ifadelerini kullandı.
 
YOK OLMAYA GİDERİZ!
 
Hasan Asan ve Murat Akyüz, sadece parası bol ama temizlik yoksulu Arap turistlerin düşünülmesi, aşırı para kazanma iştahındaki esnaf ve çevreyi göz ardı ederek her isteyene yapı ruhsatı veren anlayışın bir an önce terkedilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Bu anlayışla yok oluşa gideriz” dediler.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11