Türkmen'den Meclis Başkanına 'Ciddi Problemler Var'

Türkmen'den Meclis Başkanına 'Ciddi Problemler Var'
Akçaabatlılar Derneği, önemli misafirler ağırladı.
 
Dernek merkezinde düzenlenen yemekli davete TBBM Başkanı İsmail Kahraman, Orman Eski bakanı Osman Pepe, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Demokrat Parti Eski Genel Başkanı İsmet Hacısalihoğlu, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, derneğin onursal başkanı İsmail Şirin, başkan Hasan Birinci, eski milletvekilleri, bürokratlar ve dernek üyeleri katıldılar.
 
Kurtuluş kutlamalarına karşıyım
 
Aynı zamanda derneğin kurucu başkanı da olan İsmet Hacısalihoğlu’nun davetlileri tek tek tanıtmasının ardından yemeğe geçildi. Daha sonra İsmail Kahraman ve davetliler sohbet ettiler. Geniş bir yelpazede seyreden sohbette İsmail Kahraman Rusların bölgeyi işgal ettikten sonra rejim değişikliği nedeniyle geri dönmesinin kutlanmaya değer olmadığını söyledi. “Devlet silahları teslim etmişti. Mevziz direnişler olmuştu ama kurtuluş dediğimiz şey, bir mücadele sonucu değil Rusların çekip gitmesiyle gerçekleşmiştir. Asıl kutlanması gereken fetihtir” dedi.
 
Rize Trabzon’un kazasıydı
 
İsmail Kahraman, Şefik Türkmen’den hediyesini alırken şunları söyledi. “Ben Rize’nin Trabzon’a bağlı olmasına karşı çıkıyordum ama Trabzon Salnamesi’ni okuyunca fikrim değişti. Meğer Trabzon’un kazasıymışız. Sadece Rize değil, o günkü ismi Livane olan Artvin, Pazar, Giresun, Ordu ve Samsun’a kadar Trabzon Sancağı diye geçiyordu. O Salname’yi mutlaka edinip okuyun. Bölgenin ne kadar zengin bir tarih ve kültür birikimine sahip olduğunu daha iyi anlayacaksınız”
 
Toplantının son bölümünde Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen İsmail Kahraman’a yöresel bir işleme türü olan telkarî örneği hediye ederken, Kahraman da hem Şefik Türkmen’e hem de derneğe birer tane TBMM amblemi hediye etti. Akçaabatlılar Derneği Başkanı Hasan Birinci de İsmail Kahraman’a derneğin bugüne kadar yayınladığı kitapları takdim etti.
 
Yemekten hemen sonra başlayan sohbette Akçaabat hakkında kısa bilgiler veren Şefik Türkmen, son bölümde tekrar söz alarak İsmail Kahraman’a Büyükşehir uygulamasından kaynaklanan problemleri anlattı.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11