Türkiye Yeşilay Cemiyeti

Türkiye Yeşilay Cemiyeti
Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından 5. Yüksek istişare kurulu toplantısı Antalya’da yapıldı. Toplantıya Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, Yeşilay Yönetim Kurulu Üyeleri ve 81 ilin şube başkanları katıldı.
 
2 gün süren toplantıda Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin şimdiye kadar yaptığı çalışmalarını değerlendirilmesi yapılırken, şimdiden sonra yapılacak çalışmaların da istişaresi yapıldı.
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Trabzon Şube Başkanı Köksal Boz, Antalya’da yoğun ve verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Toplantımızın ana temasını Yeşilay Danışmanlık Merkezi ile Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi oluşturdu. Bunun yanında okullarda ki çocuk kulüpleri, üniversitelerde ki gençlik kulüpleri ile okullardaki Yeşil Sahne projesinin aktif şekilde tüm ülkede faaliyete geçirilmesi konuları hakkında fikir alışverişinde bulunduk” dedi.
Boz, toplantıda bir çok konuyu ele aldıklarını dile getirerek, “Yeşilay’ın vatandaşı bilgilendirmesi ve eğitim konusundaki formatörlerinin hassasiyetle yetiştirilmesi. Ayrıca, madde bağımlılığı ile ilgili valilikler, belediyeler ve STK’lardaki organizasyonlarda ana aktörün Yeşilay olması gerektiği. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilay’a çok önem veriyor. Ocak ayında Türkiye genelindeki muhtarları peyder pey külliyede ağırlayacak ve Yeşilay’a sunum yaptıracak. İllerde de valilik ve belediye ile Yeşilay şubelerimiz muhtarlara sunum yapacak” diye konuştu.
Yeşilay’ın toplantısını değerlendiren Boz, “Bizler de şube başkanları olarak aldığımız sorumluluğu daha ileri noktalara götürmek için ekibimizle çalışıyoruz. Trabzon gibi bir büyükşehirin YEDAM ile rehabilitasyon merkezi ve diğer faaliyetlerin tanışma zaman artık gelmiştir. Şu anda şubemizi yeni binamıza taşıdık. Cumhurbaşkanımızın çok önem verdiği bir kurumu YEDAM ve rehabilitasyon merkezi ile tanıştırmak için kurumlarla da görüşmelerimiz sürecek. Bugüne kadar bizlere çalışmalarımızda katkılarını esirgemeyen eski valimiz Sayın Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç ve kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür ediyorum. Ekip olarak hep birlikte Yeşilay’ın faaliyetlerini Trabzon’da artırarak devam ettireceğiz” ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11