Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın 50’inci toplantısı Trabzon’da yapıldı

Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın 50’inci toplantısı Trabzon’da yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın 50’inci toplantısı Trabzon’da yapıldı.

 

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde Türk Ekonomi Bankası ve Eticaret Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın açılışına Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve yaklaşık 500 girişimci katıldı.

 

Organizasyonun açılışında konuşan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu amaçlarının istihdamı artırmak suretiyle işsizliği azaltmak olduğunu belirterek, “Yıllardır Trabzon Ticaret Sanayi Odası olarak girişimcilik eğitimleri düzenliyoruz ve gençlerimizi girişimci olmaya teşvik ediyoruz. Buradaki amacımız istihdam seferberliğidir. Amacımız işsizliği ortadan kaldırmak veya azaltmak. Bu çağda sanayici yetiştireceğiz ki daha fazla istihdama katkı sağlasınlar. Amacımız daha fazla girişimci yetiştirmek ve onların dünyaya açılmasını sağlamaktır” dedi.

 

Trabzon Valisi Yücel Yavuz da dünyanın en dinamik genç nüfusunun Türkiye'de olduğunu, bu fırsatın iyi kullanılması gerektiğini belirterek,  teknolojinin nitelikli şekilde değerlendirilmesinin önemine vurgu yaptı.

 

Toplantıda daha sonra birçok firmanın üst düzey yöneticisi çalışmaları ve özellikle e-ticaret konularında sunum yaptı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11