Türk Büro-Sen Maliye Bakanı Yazı

Türk Büro-Sen Maliye Bakanı Yazı
17 Mart 2017 tarihinde Konya'da yapmış olduğunuz açıklamada Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı kadroları için kurum içi uzmanlık sınavı açılmasının gündeminizde olduğunu belirtmenizin, ayrıca 30 Mart 2017 tarihinde de Sakarya'da bu beyanınızı yinelemenizin ardından, şahsınızın bu güne kadar vermiş olduğu tüm sözleri yerine getirmesi sebebiyle pek çok memur haklı bir beklenti içerisine girmiştir.
 
Yine 8 Nisan 2017 tarihinde ise Bakanlığım ile Gelir İdaresi Başkanlığı Merkez ve Taşa Teşkilatı kadrolarındaki personel için en kısa sürede kurum içi uzmanlık sınavı açılacağı ve bu doğrultuda gereken kanun tasarısının hazırlanıp Başbakanlığa gönderildiği Twitter'da tarafınızca yapılan açıklama ile de kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.
 
Zatıalinizin de malumu olduğu üzere, kurum içi uzmanlık tasarısının Başbakanlık' a sevk edildiği yönündeki açıklamanız üzerinden 3 ay geçmesine karşın halen daha kurum içi uzmanlık sınavına ilişkin düzenleme yapılmamıştır. Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde görev yapan personel ise kurum içi uzmanlık sınavını dört gözle beklemeye devam etmekte ve sürecin uzaması sebebiyle üzüntü duymaktadır.
 
Kurum içi uzmanlık sınavı tasarısı ve bu sınavın gerçekleştirilmesi yönündeki çabalarınız karşısında kısa sürede yasalaşması umut edilen kurum içi uzmanlık sınavını beklemekte olan personel adına biran evvel bu soruna bir çözüm bulunabilmesi ve bu personelin mağduriyetinin giderilmesi hususunu önemle arz ederiz.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11