Trabzonspor'da Katar krizi

Trabzonspor'da Katar krizi
Trabzonspor'un Katar'ın Al Sadd takımı ile oynayacağı hazırlık maçı öncesinde büyük bir yönetim krizi yaşandığı ortaya çıktı. Başkan Muharrem Usta'nın davetli listesine müdahale etmesi ve bazı isimleri listeden çıkartılmasını istemesi Asbaşkan Ahmet Çubukçu'nun tepkisiyle karşılaştı. Çubukçu, Başkan'ı ikna etmeye çalıştıysa da başarılı olamadı ve resti çekerek Katar kafilesinden ayrıldı. Ahmet Çubukçu'ya Ali Rıza Egemen de destek vererek Katar'a gitmedi.
 
TELE TARTIŞMA ÇIKTI
 
Kriz seyahatten önce yapılan son yönetim kurulu toplantısında yaşandı. Trabzon kanadı Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde toplanırken, Muharrem Usta, Gençağa Meriç, Gökhan Saral ve Emre Aksoy gibi isimler telekonferans sistemiyle oturuma katıldı. Taraflar davetli listesi üzerinde konuşurlarken Usta isimlerin okunmasını istedi. Trabzonspor Başkanı listeyi öğrendikten sonra aralarında gazetecilerin de bulunduğu bazı isimlerin dışarıda bırakılmasını talep etti.
 
EGEMEN DESTEK VERDİ
 
Usta'ya Emre Aksoy ve Gökhan Saral da destek verdiler. Başkan ayrıca Çubukçu'nun davet bildirimi yaptığı bazı isimlerin de Katar'a götürülmemesini  söyleyince  ipler tamamen koptu. Asbaşkan Ahmet Çubukçu bunu yapmayacağını, kendilerinin Trabzon'da yaşadığını, bu insanlarla yüzyüze bakacağını ve toplumsal uzlaşma adına bunun önemli bir fırsat olduğunu vurgulayarak tepi gösterdi. Ali Rıza Egemen de sesli olarak Çubukçu'ya destek verdi. İkili kafileye dahil olmadı.
 
KURULLAR DA DEVRE DIŞI
 
Kafilede kulübün yetkili kurullarının başkanlarının yer almaması da dikkatlerden kaçmadı. Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Ören, Disiplin Kurulu Başkanı Alpaslan Özdemir, Arşiv ve Müze Kurulu Başkanı Mehmet  Salih Uzun yönetim tarafından davet almadıkları için Katar'a gitmediler. Listeyi geniş tutan yönetimin kurul başkanlarını dışarıda bırakması yaklaşan divan toplantısı ve kongre öncesi önemli mesaj olarak yorumlandı.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11