Trabzon’da ‘HAYIR’ Çalışması Yapan İnsanlara Yönelik Yapılan Saldırılar

Trabzon’da ‘HAYIR’ Çalışması Yapan İnsanlara Yönelik Yapılan Saldırılar

Referandum süreci yaklaştıkça AKP iktidarının ‘HAYIR’ oylarının yükselişine karşı tahammülsüzlüğü de artmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında ‘HAYIR’ çalışması yapan insanlara yönelik saldırıların bir yenisi de geçtiğimiz günlerde Trabzon’da yaşanmıştır.

Trabzon’da referandum çalışması için önce stant açan ardından da afiş asmak isteyen insanlara karşı siyasi iktidar yandaşları tarafından, Valinin ve Emniyet Müdürü’nün gözleri önünde saldırılar yapılmıştır.

Herkes şunu iyi bilmelidir ki, biz bu zulümleri ve zulmedenleri iyi biliriz.

Bugün iktidar gücüyle zulmedenler unutmasınlar ki, Yunus Emre’nin dediği gibi ‘Zulüm ile abad olanın akıbeti berbat olur.’

Devlet ve hükümet güçlerini siyasi zulümlerine bekçi tayin edenler unutmasın ki, dün siyasi iktidara yaranma amacıyla zulmedenler, bugün siyasi iktidarın terör örgütü mensubu vasıflandırmasıyla cezaevlerinde ahlar vahlar içinde, pişmanlıkla gün saymaktadırlar.

Kamu bürokrasisine buradan sesleniyorum, zulmeden her kim varsa hesabın önlerine konulacağını asla unutmasınlar. Adaletin değirmeni yavaş döner ama mutlak döner. Adalet topal olabilir ama kör değildir.

Trabzon’u geçmişinde kirli cinayetleri ile terör bataklığına sürükleyenler bugün adalet önünde hesap verme günündedirler. Dün, devlete sahip olmanın olanaklarını ve devlet gücünü her türlü hukuksuzlukla kullanarak zulmedenler, bugün kendilerine güvence gördükleri siyasi iktidarın ne demek olduğunu anlıyorlar.

Siyasal iktidarlar gider zulüm biter! Zulme uşaklık edenler hesabı önlerinde bulurlar.

Valiye buradan soruyorum, referandum için ‘HAYIR’ çalışması yapanlara yönelik bu saldırılar olurken, sahildeki karayolu üzerine asılmış evet afişlerine, Türkiye’nin başka bir ilde rastlanmayacak şekilde hangi yetkiyle izin verilmiştir, Trabzon’da Türkiye’nin diğer illerinden farklı bir hukuk mu uygulanmaktadır?

Türkiye’nin hiçbir şehrinde eşine rastlanmayacak bir fütursuzluk, hukuksuzluk ve aymazlık Trabzon’a hakim olmuştur. Valinin bu hukuksuzluğu ve aymazlığı, şehri siyasi bir arenaya dönüştürmüştür.

Bir faydası olamasa da varlıkları yoklukları belli olmayan Valiye, Emniyet Müdürü’ne ve Jandarma Alay Komutanı’na sesleniyorum. O koltuklarda geçmişte oturup tarihe devlet adamı olarak büyük bir saygınlıkla yazılanlar da var tarihte hesap masasında çekilip mahkeme koridorlarında hesap verenler de var. Tercih sizindir.

Valiyi ve Trabzon Cumhuriyet Başsavcısını göreve çağırıyorum. Bu saldırıyı yapanlar derhal bulunmalı ve adalet önüne çıkarılmalıdır.

Trabzon valisini son kez uyarıyorum ya devletin, hukukun valisi olur, bu kentte yaşayan insanlara yasaları uygular ya da yasalar ona uygulanır.

Herkes şunu bilmelidir ki, devlet zulmederse millet de direnecektir. Devletin 15 yıldır zulmettiği Trabzon, tarihine yakışır bir şekilde hak edilen yanıtı da 16 Nisan’da verecektir.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11