Trabzon'a Güney Çevre Yolu Müjdesi

Trabzon'a Güney Çevre Yolu Müjdesi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Trabzon Milletvekili Salih Cora, güney çevre yolu ile ilgili bazı değerlendirmelerde bulunurken, AK Parti’nin iktidara geldiği zaman ulaştırma alanında birçok yatırımın Trabzon’da âtıl durumda olduğunu belirtti. Kanuni Bulvarı’nın aynı zamanda ikinci bir tanjant yolu niteliğinde olduğunu belirten Cora, güney çevre yoluna başlanılması noktasında bir fikir birliği oluşturulduğunu belirtti.
 
TRABZON’UN GELECEĞİNİ PLANLAYAN SİYASETÇİLERİZ
 
AK Parti iktidara geldiğinde, ulaştırma alanında birçok yatırımın Trabzon’da âtıl durumda olduğunu belirten Cora, birçok projenin âdeta fikir aşamasında olduğunu söyledi. Cora, “AK Parti’nin iktidara gelmesiyle beraber yarım kalan tanjant yolu ve sahil yolu bitirildi. Trabzon merkezi açısından ifade etmek istiyorum ki güney çevre yoluna yakın nitelikte verimlilik açısından ve maddi anlamda en yakın projelerden birisi Kanuni Bulvarı’na başlanıldı.” dedi.
Kanuni Bulvarı’nın aynı zamanda ikinci bir tanjant yolu niteliğinde olduğunu söyleyen Cora, geçiş güzergâhında şehir içi trafiğini rahatlatmak anlamında büyük bir proje olduğunu ifade etti. Cora, bu projeye başlanıldığını ve devam edildiğini söylerken, açıklamalarına şu şekilde devam etti: 
 
“Hem ödenek sorunu aşıldı hem de yeniden ihalesi gerçekleştirildi. Trabzon’un bir 100 yıl sonrasını planlayan siyasetçiler olarak güney çevre yolunu gündemde tuttuğumuzu ifade etmek istiyorum.”
 
GÜNEY ÇEVRE YOLUNDA BİR FİKİR BİRLİĞİ OLUŞTU
 
Yapılan çalışmaların, güney çevre yolu için yapılan çalışmalar olduğunu belirten Cora, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
 
“Güney çevre yoluna bir hazırlık aşamasındaydı. Hem bu yarım kalan projelerin tamamlanması hem de güney çevre yolunun dikey akslarının tamamlanması anlamında Erdoğdu-Kireçhane yolu, Karşıyaka-Uğurlu yolu ve bununla beraber sahildeki kavşakların yeniden düzenlenmesinin her biri güney çevre yolunun adım adım hazırlığı niteliğindedir.”
 
Güney çevre yoluna başlanılması noktasında bir fikir birliği oluşturulduğunu belirten Cora, “İçişleri Bakanı’mız, Trabzon milletvekili arkadaşlarımız ve Ulaştırma Bakanı’mız Ahmet Arslan ile yaptığımız görüşmede güney çevre yolunun da etap etap belirlenerek başlanılması noktasında bir fikir birliği oluştu. Bu başlangıç noktası da muhtemelen Akçaabat-Mersin tarafından veya trafiğin yoğun olduğu bölgelerde, az önce de belirttiğim gibi sahil yolundan Kanuni Bulvarı’na kadar kancalar atmak suretiyle etap etap başlayıp ve bitirmeyi planlamaktayız.” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11