Tonya’ya Oryantiring Okulu

Tonya’ya Oryantiring Okulu
20-28 TEMMUZ’DA KAMP
 
Harita yardımıyla yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor dalı olan oryantiring için, Trabzon’un Tonya ilçesinde önemli projeler hazırlanıyor. Ülkemizde ilginin giderek arttığı bu spor branşı için önce 20-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında Tonya’da Oryantiring Temel Eğitim Kampı düzenlenecek, kampa değişik illerden toplam 100 sporcu katılacak.
 
DOĞA ÇOK UYGUN
 
Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile Tonya’ya giderek Kaymakamlık ve Belediyeye ziyaretlerde bulunan Oryantiring Federasyonu Asbaşkanı Fatih Bektaş, Temel Eğitim Kampının ardından yapmayı planladıkları çalışmalarla ilgili görüşmeler yaptı. Tonya doğasının bu spor için çok uygun olduğunun altını çizen Bektaş, şunları söyledi:
 
8 DERSLİKLİ OKUL
 
Trabzon’un iç bölgelerinde bu sporun doğasına uygun alanlar var. Tonya da ideal. Yetkililerle bunun değerlendirilmesi konusunda fikir birliği yaptık. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek üzere yola çıktık. Prosedürde sorun çıkmazsa Çayıriçi’ndeki 8 derslikli okulu alıp onararak Oryantiring Okulu yapmayı planlıyoruz. Burada milli takım dahil sürekli eğitim - kamplar yapılabilir.”
 
TONYA MARKA OLACAK
 
Beş ayrı kademe halinde yapılan oryantiring yarışlarına ilginin hızla arttığını kaydeden Müdür Birdal Öztürk de, “Her bir yarışmaya en az bin sporcu katılıyor. Arazide böyle bir katılım başka hiçbir sporda yok. Böylesine gelişen bir spor dalını Tonya ile özdeşleştirmek ve bu ilçeyi bu alanda marka haline getirmek için bütün paydaşlar olarak çalışmalara başladık” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11