TOBB Heyeti Mısır’da

TOBB Heyeti Mısır’da
 TOBB- MISIR, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet, Mısır'ın başkenti Kahire'de temaslarda bulundu.​Mısır ziyaretinde Hısarcıklıoğlu’na Trabzon Ticaret ve sanayi Odası (TTSO) Meclis Başkanı M. Şadan Eren de eşlik etti.
 
 
 
3. MISIR YATIRIM KONFERANSI
 
 
 
Mısır Ticaret Odaları Federasyonunun daveti üzerine, 3. Mısır Yatırım Konferansı'na katılmak üzere Kahire'ye gelen Hisarcıklıoğlu, EUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı sıfatıyla konferansın açılışında yaptığı konuşmada, Mısır Ticaret Odaları Federasyonu Başkanı Ahmed el-Vekil'e başarılı bir forum düzenledikleri için şükranlarını sundu.
 
 
 
EUROCHAMBRES'in, 45 üye ülkeyle Avrupa'daki 20 milyon işletmenin sesi olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, EUROCHAMBRES'in KOBİ'leri desteklediğini ve yurt dışında iş yapmakta olduğunu belirtti.
 
 
 
TOBB hakkında bilgi veren Hisarcıklıoğlu,TOBB'un Türk iş dünyasının şemsiye organizasyonu olduğunu ve 1,5 milyon şirketi temsil ettiğini dile getirdi.
 
 
 
SON 15 YILDA MISIR'DAKİ TÜRK YATIRIMLARI 40 KAT ARTTI
 
 
 
Mısır Ticaret Odaları Federasyonu ile çok yakın ilişkiler geliştirdiklerini belirten Hisarcıklıoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: 
 
 
 
"Biliyorum ki Mısır özel sektörü çok şanslı ve Ahmet el-Vekil önderliğinde çok iyi temsil ediliyor. Son 15 yılda Mısırla ticaret hacmimiz 15 kat arttı. Bugün Türkiye Mısır'ın dördüncü ticaret ortağıdır. Bu dönemde Mısır'daki Türk yatırımları 40 kat artarak 2 milyar dolara ulaştı."
 
 
 
Mısır ekonomisini yakından takip ettiklerini, başarılı IMF programını ve ekonomik dönüşüm sürecini takdirle karşıladıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, Mısır'ın ulaşım yollarının ortasında yer aldığını, Afrika, Avrupa ve Amerika ile ticaret anlaşmaları da bulunduğunu ve yatırım için elverişli bir ortam sunana kadar Mısır'a yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11