Tıpkı Sizin Gibiyiz Artı Bir Farkla

Tıpkı Sizin Gibiyiz Artı Bir Farkla

21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Gününde, Gönül Elçileri Projesi kapsamında “Sevgi Damlalarından Sevgi Yağmurlarına” adlı proje çerçevesinde bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi.

 

Down Sendromu konusunda bilgilenmek, farkındalık oluşturmak ve yaşamın her noktasında mevcut engelleri kaldırmak adına Trabzon Valiliği, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği farkındalık çalışmaları kapsamında okulöncesi ve ilköğretim (1.2.kademe) olan bu özel çocuklarımız Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde genel eğitim sınıflarında eğitimlerini sürdüren akranlarıyla birlikte resim çalışması yapmıştır. Ortaöğretim kısmında olan öğrenciler ise kamu kurum ve kuruluşlarında, özel işletmelerde 1 günlük farkındalık çalışmalarında bulunmuşlardır.

Bu özel günde farkındalık çalışmalarında yer alan öğrencileri çalıştıkları yerlerde ziyaret eden Sayın Valimizin eşi Şengül Yavuz hanımefendi, özel olan çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti, kendilerine çiçek verdi. Tıpkı Sizin Gibiyiz Artı Bir Farkla yazılı tişörtlerini giyen çocuklarımız da Şengül Yavuz ve diğer misafirlere ikramlarda bulundular.

 

 Bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin özel gereksinime sahip olan çocuklarımızın sosyal hayata katılmaları ve kendilerine olan güvenlerini kazanmaları açısından son derece önemli olduğunu vurgulayan Şengül Yavuz, “ Özel olan bu çocuklarımız buralarda çalışarak sosyal hayatın içerisinde olmanın mutluluğunun tadına varıyorlar. Hayatlarına renk katan bir olaydan yola çıkarak yaşantılarını daha da güzelleştiriyorlar. Bizlerde onların mutluluklarına şahitlik ediyoruz. Çocuklarımızın sosyalleşmelerine vesile olan her türlü projelerin destekçisi olacağız” dedi.

 

 Bu tarz farkındalık çalışmalarını sürekliliğinin sağlanacağını, sadece 21 Mart’la kalmayacağını söyleyen Bayan Yavuz, mekân sahiplerine vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür etti.

 

Etkinlikler kapsamında sorumluluk üstlenen Down Sendromlu çocuklarımız yaptıkları görevlerden dolayı duydukları mutluluklarını iş yerlerine gelen kişilere çikolata ikramı ve gülen yüzleriyle ifade ettiler.

 

Kumu kurum ve kuruluş yetkilileri ve işletme sahipleri de bu tarz projelerin her zaman destekçisi olacaklarını söyleyip, projede emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11