SÖZ KONUSU DAR VE SABİT GELİRLİLER OLUNCA AYAK SÜRÜYORLAR

SÖZ KONUSU DAR VE SABİT GELİRLİLER OLUNCA AYAK SÜRÜYORLAR
Bilindiği gibi ülkemizi 15 Yıldır adalet ve Kalkınma Partisi kesintisiz yönetiyor ..!
İktidar Partisinin Yönetim tarzını beğenenlerde vardır , beğenmeyenler ..! Yaptığı Tercih ve önceliklerini de Aynı şekilde başarılı bulanlarda var , bulamayanlarda ..Bu değişmez bir gerçektir ..
Yıllarca Kamu ÇALIŞANLARI adına çeşitli platformlarda iktidar MENSUPLARI ile bulunmuş biri olarak rahatlıkla diyebilirim ki ; Bugün ki İktidarın Söylemleri ile Eylemleri büyük ölçüde uyumlu olmamıştır ..!
Örnek olarak ; Mevcut İktidarın yöneticileri 15 Yıldır Hep Garip -Guraba edebiyatı yapmış..! Ancak gerçek manada garip gurabaya bakmamışlardır ..!
Sadece onları" Oy deposu" olarak görmüştür ..!Bu anlaşıl onlara yardım yapacağız derken işi sulandırıp çığırından çıkarmıştır ..!
Elbette sadece yanlışları bunlar değildir . Özellikle Devlet İhalelerinde Sermaye Gruplarına Yaptıkları destek ile kendi zenginlerini yaratmış olmaları , bununlada yetinilmeyeler yine devlet destekleri ile oluşturdukları Medya organları TV'lerde ve Gazeteler ortadadır ..! İktidarın yanlış ve kayırmacı ekonomik tercihleri neticesindedir Türkiye de Gelir Dağılımı Her geçen yıl daha da bozulmuştur ..! 
Bu benim iddiam değildir ;
Türkiye'nin Milli gelirinin Son yıllardaki Dağılımına Baktığımız zaman, bu Gerçeği Net olarak görebiliyoruz .
Türkiye İstatistik Enstitüsünün resmi tesbit ve yayımladığı verilerine göre," Türkiye'de Gelir Dağılımı her geçen yıl daha da bozuluyor ..! "
Şöyle ki Toplam Nüfusumuz içinde Gelir düzeyi En yüksek olan %20'lik Nüfus ile Gelir Düzeyi En düşük Grubu oluşturan %20'lik Nüfus Arasındaki Makas bir Hayli Açılmış 2016 Yılı itibariyle Fark tam 7 Kata yükselmiştir ..!
Bu tablonun bize gösterdiği tek gerçek Şudur. Her geçen yıl ORTADİREK ERİYOR yani zayıflıyor ..! 
Bunun Tercümesi Şudur; Zengin ve Fakir Sayısı Artıyor ..!
Eğer bir ülkede Ortadirek Zayıflıyor .. zengin ve fakir Sayısı artıyorsa .. böyle bir ülkede huzur olmaz , böyle bir ülkede gelir ADALETSİZLİĞİ yoğunlaşıyor demektir ..!
Böyle bir ülkenin gençleri geleceğe huzurlu bakamaz, böyle bir ülkede Sosyal patlamalar yaşanması tehlikesi var demektir ..!
Başlığımızdaki Tesbitimize Gelince ;
Ülkemizde Asgari Ücret son seçimlerde Siyasi Partilerin Artış Taahhütleri Nedeniyle Ciddi oranda Artırılabilmişti .. mevcut Hükümetin Önce itirazları olmuş , Sonra taahhüdünü seçim Sonrası tutmak zorunda kalmıştı ..!Yani zoraki Bin TL'den 1.300tl 'ye Çıkarılmıştır ..!
Yine Mevcut Hükümet gelir Vergi Matrahı Nedeniyle Asgari Ücretlinin bu gün itibariyle Aylık eline geçen 1404 Tl. nin altına düşmeyeceğini , vergi farkını telafi edeceklerini Söylemişlerdir . Ancak Bu güne kadar bu hususta yasal düzenlemesini yapmadıkları için , bu ay Milyonlarca Asgari ücretli eksik maaş almıştır ..!
Başka bir Husus Hatırlayınız ( Emekliler iyi bilirler, adeta Emeklileri melettiler!) Emeklilerle ilgili Banka promosyonu Yıllarca Yılan hikayesine Dönderilmişti ..! defalarca emekliler aldatılmıştı.. lütfedip yıllar sonra sonuçlandırabilmişlerdi ..! Tbmm' de Milletvekili için banka promosyonunu Jet hızı ile alanlar , emekliye gelince yıllarca tabiri Caizse emeklilerle dalga geçtiler ..
Yine Memur Emeklileri ve diğer Emekliler AYRIMA tabi tutarak farklı yüzde oranlarda yıllık maaş artışlar yapılmışlardı .! .Geçtiğimiz yıl olduğu gibi ..! 
Şimdide Taşeron Çalışanlar aldatılıyor ..
Kadro vaadleri Seçimlerden beri bekliyor ..! 
Aslında buradan kadro filanda çıkmayacak .. 
gerçek bu ..Çıkacak olan 3 Yıllık sözleşme ..!
Ya 4-C lilere Ne demeli..? Aldatıla aldatıla şok üstüne Şok Yaşadılar yıllarca ..! 4/B'li Çalışanlarda bir başka yalandan nasibini aldılar ..! Hükümetin bakanları şunları söylemişlerdi ; .." Tüm Sözleşmeliler Kadroya Geçirilecektir .." Bu söz de havada kaldı . Sayıları yüz bini bulan 4/ B 'kilerin umutları başka bir bahara kaldı ..!
Ya maliye Çalışanları Verilen UZMANLIK sınavı sözü Aylar geçtiği halde hala ses yok ..!
Diğer Yandan Bu iktidar yıllarca ;"Memurlarımızı Biz enflasyona ezdirmeyiz " yalanını Ağzından hiç düşürmedi , adeta bakanında başbakanına ağızlarına Sakız oldu bu cümle ..!
Ancak; bu koskoca bir Yalandı . Memurlar Aldatıldılar her seferinde . Çünkü Gelir Vergisi Matrahlarındaki artış oranları maksatlı olarak düşük tutularak MEMURLARIN vergi kesintilerini artırdılar ..! Bu nedenle Her memurun Yıl içinde mutlaka Bir üst dilimde Vergi kesintisi oluyor ..! Sonuçta Her memur Ortalama yılda en yüzde 2ila 3 Arasında maaş kaybına uğruyor ..
Ayrıca Hükümetin Resmi Enflasyonun çok üstünde Her yıl Tüm Vergilerde "YENİDEN DEĞERLENDİRME ORANINDA" artış yapmasıda başta dar ve sabit GELİRLİLER olmak üzere Tüm vatandaşlarımıza ekstra bir yük olarak yansıyor. yani dar ve sabit gelirliler darbe darbe yiyor ..Bu katmerli vergi Artışları ile ..!
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11