SİYASET AKADEMİSİ TAMAMLANDI

SİYASET AKADEMİSİ TAMAMLANDI

AK Parti Trabzon ARGE Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi eğitimleri tamamlandı. AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, eğitimler sonrası yapılan sertifika sınavına katılacak olanlara sınav öncesinde başarılar diledi. Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan sınavla alakalı açıklamalarda bulunan AK Parti Trabzon ARGE Başkanı Arzu Yalçınalp, “Tüm Türkiye’den Siyaset Akademisi’ne kayıt yaptıranların yoğun talep gösterdiği gibi Trabzon’umuzda da önceki yılların iki katı başvuru ile Siyaset Akademi programımız uygulanmış olup eğitim süreci tamamlanmış ve değerlendirme sürecine girilmiştir. Bu dönem Aksaray, Aydın, Diyarbakır, Karaman, Muğla, Sivas ve Trabzon illerimizde akademi çalışmaları eş zamanlı olarak sürdürülmüştür. Ar-Ge birim başkanlığımız koordinatörlüğünde devam eden programımız Trabzon’umuzda 205 katılımcı ile Cumartesi-Pazar günleri öğleden sonra 14:00-17:10 saatleri arasında gerçekleştirilerek; Cumartesi günü 2 farklı hoca, Pazar günü 2 farklı hocamız ilimizde ders vermiştir” dedi.
BİRİNCİ AĞIZDAN ŞAHİT OLDULAR
Yalçınalp açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “AK Parti Siyaset Akademisi kapsamında hem üniversitelerden ve alanında uzmanlardan oluşan, hem de deneyim paylaşımlarında sanatçı, yazar, belediye başkanı gibi görevi bizzat yapan kişilerin olduğu çok önemli bir uzman eğitmen portföyü Trabzon’a gelerek bizlerle bir arada olmuştur. Yoğun bir hazırlık ve uygulama aşaması ile icra edilen bu programda hocaların karşılanması, transferleri, ağırlanması, konaklamaları, salon içi yoklamaların alınması, anketlerin düzenlenmesi, raporlamaların yapılarak fotoğraflar eşliğinde genel merkezimize raporlanması ve buna benzer birçok çalışma Arge birimimiz siyaset akademisi ekibimizce eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmiştir. 8 hafta boyunca dersleri takip eden katılımcılarımız, Türk siyasetine giriş, siyasal sistemler ve ideolojiler, siyasal strateji ve iletişim becerileri başlıklarına ek olarak bu yıl deneyim paylaşımları bölümünde demokratik bir platformda daha fazla tecrübe ve siyasi hikayeye birinci ağızdan da şahit olma şansını bulmuşlardır.”
DERECEYE GİRENLER BAŞBAKANDAN SERTİFİKA ALACAK
AK Parti  olarak her daim yeni ve yararlı bilgiler katarak yollarına devam etmeyi amaç edindiklerini ifade eden Yalçınalp, “AK Parti ailesi olarak biz her daim kendimize yeni ve yararlı bilgiler katarak ilerlemeyi amaç edindik. Katılımcılarımız da bu anlamda bu güzel başarı tablosunun birer parçası olarak sınavlar sonucunda dereceye girenler Başbakanımızın elinden sertifikalarını alacaktır. Online sınavların da 31 Mart 2017 de tamamlanacağı program süreci için tüm katılımcılara başarılar dilerim. Trabzon’umuza yakışır bir hassasiyet ve kalitede yürüttüğümüz bu çalışmalar da desteklerinden ötürü öncelikle il başkanıma ve akademi çalışma ekibimde yer alan Arge başkan yardımcılarım Besire Arslan, Önder Reis, Hüseyin Hacısalihoğlu’na, Kadın Kolları Arge Başkanım Fatma Kara’ya, Gençlik Kolları Arge Başkanım Enes Baştürk’e ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ederim” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11