ŞAHİN; LİSELİ ÖĞRENCİLERE GELECEĞİN MESLEKLERİNİ ANLATTI

ŞAHİN; LİSELİ ÖĞRENCİLERE GELECEĞİN MESLEKLERİNİ ANLATTI

Avrasya Üniversitesi bölgedeki ortaöğretim kurumlarında eğitim programlarına devam ediyor. Üniversitenin Girişimcilik – Yenilikçilik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Murat Şahin Mektebim Kolejinde öğrencilerle buluştu. Şahin, lise öğrencilerine girişimcilik, kariyer, kişisel gelişim, motivasyon ve başarı içerikli konferans verdi.

Kişisel gelişimin, başarıya ulaşma yollarının ve yüksek motivasyonun dışında geleceğin meslekleri üzerine de konuşmanın gerçekleştirildiği konferansta 21. Yüzyılın en önemli mesleği olan girişimciliğin ülkemizdeki etkili örnekleri anlatıldı. Yaratıcı ve eleştirisel düşünme tekniklerinin yanı sıra öğrencilerin verimliliklerini ve performanslarını artırabilmeleri adına öğrencilerle çeşitli uygulamalar gerçekleştirildi.

Şahin; Girişimcilik, yaratıcılık ve etkili kişisel gelişim etkinliklerini Trabzon genelindeki tüm okullara yayarak öğrencileri geleceğin meslekleri ile tanıştırmak istediklerini ifade etti. Ayrıca ülkemizin kalkınmasında kilit rol oynayacak ve endüstri 4.0’ı aşmak için büyük fırsat olan uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin liselerde uygulanmasının geleceği yakalamak adına büyük önem taşıdığını belirtti. Ayrıca günümüzde bir fikrin sermaye gerektirmeden bir asırlık şirketlerin cirolarını solladıkları gibi Dünya genelinde kabul görmüş bir markanın da dünyanın birçok ülkesinin dış ticaret hacminden fazla gelir elde ettiğini dile getirdi. Bu açıdan Trabzon ilinin, bölgenin ve dahası ülkemizin önemli büyüme dinamiklerini yakalamasında gençlerin önemli olduğunu ve onların hayallerine dokunarak girişimcilik aşılamak istediklerini bu yolla da dünya genelinde önemli girişimler çıkartmak için ellerinden geleni yapacaklarını da ekledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11