Saadet Partisi Temmuz ayı il divan toplantısı

Saadet Partisi Temmuz ayı il divan toplantısı
Toplantıya Saadet Partisi genel başkan yardımcıları Fatih AYDIN ve Tacettin ÇETİNKAYA katıldı. Ayrıca il başkanı Cevat KURT, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de divana iştirak etti.
Toplantıya katılan il başkanı Cevat kurt Ekim ayı içerisinde gerçekleşecek olan il kongresi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İl başkanı Kurt, genel başkan Sayın Temel KARAMOLLAOPLU’nun katılacağı Ekim ayındaki kongrenin Trabzon’un gündemini değiştireceğini söyledi.
Daha sonra söz alan Genle Başkan Yardımcısı Tacettin ÇETİNKATYA, gündemle alakalı değerlendirmelerde bulundu. Çetinkaya, 15 Temmuzun yıl dönümünde yapılan etkinliklerin olaysız geçmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek böyle bir acının bir daha yaşanmaması dileklerinde bulundu. Çetinkaya sözlerine şöyle devam etti.
“Türkiye’de daha önce de darbe ya da darbe girişimlerine şahit olduk. Ancak 15 Temmuz 2016 da yaşanan kalkışım bu güne kadar yaşanan darbe olaylarını maalesef bize unutturdu. İlk kez asker kendi vatandaşına karşı silah, bomba ve tanklarla müdahale etti. 250 kahraman evladımız bu alçakça kalkışım sonunda şehit oldu. Yapılmaya çalışılan darbe ABD ve Siyonist İsrail destekli olduğu gizlenemez bir gerçektir. İncirlik üssünden havalana uçaklarla vatan evlatları bombalanmıştır. Bu menfur olay bizlere dost ve düşman tanımımızı yeniden hatırlatması açısından oldukça önemlidir. Birlik ve beraberliğimize kasteden bu alçakça girişim, halkımızın bütün kesimlerinin vatan ve bayrak aşkı ile karşı koyması sayesinde bertaraf edilmiştir. Allah böyle bir acıyı bizlere bir daha yaşatmasın.” Dedi.
Türkiye’de her ırktan ve inanıştan insanların olduğunu hatırlatan Çtinkaya, Türkiye’nin sinir uçları olan ırk ve mezhep ayrımcılığının kaşınmaması gerektiğini vurguladı. Çetinkaya:
  “Türkiye’nin sinir uçları vardır. Her milletten insanla uzun zamandan beri bu coğrafyada kardeşçe yaşamaktayız. Irk ve mezhep üzerinden bizleri birbirine düşürmek isteyenlerin oyununa gelmememiz gerekir. Birkaç gün önce gerçekleşen Suriyeli mültecilerle alakalı gelişmeler bizleri endişelendirmektedir. Biz tarih boyunca ne zaman insanlar zulme haksızlığa uğrasa onlara ülkemizin kapılarını açmışız ve kendimizden saymışızdır. Misal olarak anlatmak gerekirse, İstanbul’da Polonezköy diye bir semt var. Buraya balkanlarda zülüm gören Polonyalılar yerleştirilmiş ve buyurun sizlere yaşayacağınız bir köy oluşturun denmiştir. Yine Bolşevik ihtilalı esnasında Rusya’dan kaçan beyaz Ruslar İstanbul’da ikamet ettirilmiş ve vatandaşımız olmuşlardır. Bu örneklerin en çarpıcısı ise ispanya engizisyon mahkemeleri zulmünden kaçarak gelen Yahudilerin de koruma altına alınması ve ikametgah verilmesidir. Görülüyor ki tarihte dinine ırkına bakılmadan zülüm gören kim varsa insan olduğu için, inancımız gereği onlara sahip çıktık. Bugün Suriye’den kaçmak zorunda bırakılan dindaşlarımıza aynı insani duyarlıkla yaklaşarak onları ülkemizde misafir etmekten daha doğal ne olabilir? Suriyeli göçmen algısını kamuoyunda oluşturarak tarihimizden ve inancımızdan kaynaklanan insanca davranışlarımızı sabote edecek, yapılan yardımları gereksiz gösterecek hiçbir girişimi kabul etmiyoruz.”
Çetinkaya Mısır sınır kapısında gerçekleşen insanlık dışı uygulamanın da kabul edilemez olduğuna değinerek. Filistinli sığınmacıların Mısırlı askerler tarafından öldürülüp, üstelik ayağını cesedin üstüne koyarak poz verilmiş olmasının insanlığın geldiği vahim noktanın ispatı olması dolayısı ile endişelendiklerini söyledi.Çetinkaya:
“ kendi vatanında Terör devleti İsrail’in zulmüne uğramış bir Filistinli Müslüman’ın ırktaşı ve dindaşı bir ülkenin askeri tarafından öldürülerek bu şekilde aşağılanmasını kabul etmemiz mümkün değildir.   Ezanı yasak eden İsrail devleti her türlü haksız fiili uyguluyor. Bu zulümden kurtulmak isteyen Filistinli bir Müslüman Mısır sınır kapısında mısırlı asker tarafından öldürülüyor. Ne acı bir tablo. Sözün bittiği yer artık bu nokta olsa gerek.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11