SAADET PARTİSİ GENİŞLETİLMİŞ İL DİVANI:

SAADET PARTİSİ GENİŞLETİLMİŞ İL DİVANI:
Saadet Partisi Trabzon il başkanlığı Ocak ayı genişletilmiş il divan toplantısını, Saadet Partisi il binasında ki konferans salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
 
Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Saadet Partisi Trabzon il başkanı Cevat Kurt, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer iştirak etti.
 
İlçe teşkilatlarının Ocak ayı içerisinde yaptıkları faaliyetlerin değerlendirildiği bölümde, il başkanı Cevat Kurt, teşkilatların göstermiş oldukları üstün çalışma ve gayretten dolayı ilçe başkanları nezdinde, bütün teşkilat mensuplarına teşekkür etti.
 
Şubat ayı içerisinde yapılacak olan çalışmaların hatırlatılmasından sonra basına açık bölümde bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Afrin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bugünkü yaşananların geçmişte ki yanlış politikaların sonucu olduğunu söyleyen Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü
 
ŞANLI ORDUMUZ, HER YERE ADALET GÖTÜRMÜŞTÜR:
 
“ Ülkemizi yakından ilgilendiren ve Suriye’de gerçekleşen Afrin operasyonu bizim için büyük önem arz etmektedir. Şanlı ordumuz bu güne kadar her gittiği bölgede adaleti tesis etmiştir. Şimdi de Afrin’de adaleti sağlayarak zulme son verecektir. Bu harekât esnasında şehit olan vatan evlatlarına Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.
 
Ordumuz şanlı mücadelesini devam ettirirken, bir çözüm ortaya koyacağız diye yola çıkan siyasilerin yeni sorunlara sebep vermemesi çok önemlidir. Bu bakımdan iktidarı, muhalefeti söylemlerinde çok dikkatli olmak zorundadırlar. Bizi yıllardır, etnik ve mezhep ayrımcılığı yaparak bölmek isteyen şer güçlerin amaçlarına hizmet etmesi muhtemel söylemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Afrin asla bir siyasi malzeme, bir seçim yatırımı olarak değerlendirilmemelidir.
 
Bakıyoruz Afri’i bahane ederek HDP yetkilileri halkı sokağa dökmek istiyor, bu kabul edilemez bir durum ve büyük bir yanlıştır. Bakıyoruz AKP yetkilileri “Afrin’de taş taş üstünde bırakmayacağız” şeklinde açıklamalarda bulunuyor. Bizim ordumuz, başta da belirttiğim üzere gittiği her yere adalet götürmüştür, bu bakımdan bu tür ifadeler ülkemizi etnik ve mezhepsel mesellerle bölmek isteyenlerin amaçlarına hizmet etmekten öteye gitmeyen yanlış açıklamalardır.”
 
BU GÜNE NASIL GELDİK?
 
“ Söz siyasilerle ilgili iken, bu noktaya nasıl gelindiğinin sorusunun sorulması gerekir. 15 yıl önce, yani 2003 yılında ABD askerlerini Türkiye’ye davet ederek, Irak’ın işgal edilmesine zemin oluşturma olmasa idi bugün Kuzey Irak’ta referandum krizi yaşanır mıydı? 2011 yılında Suriye’de karmaşa meydana geldiğinde, biz ABD’yi davet ederek çözüm aramasa idik, bugün İŞİD ya da PYD ortaya çıkacakları bir ortam bulabilecekler miydi?”
 
ARKA PLANI GÖRMEK LAZIM:
 
“ Şimdi biz bugün ABD’ye karşı bir söylem içerisindeyiz. Peki, sormak gerekmez mi? ÖSO’yu, Konya’da siz ABD ile birlikte eğitip silah vermediniz mi? Öyle ise mesele nedir? Asıl mesele, İsrail’in güvenliği meselesidir. Plan açık, bölgedeki Müslüman ülkeler birbiri ile savaş ve çekişme içerisinde olsun, iç
 
karışıklıklar ve diğer sorunlarla uğraşsın, bu vesile ile İsrail, güven içerisinde kendi ideallerine ulaşmanın faaliyetlerini adım adım uygulasın. Bu ABD, ne Türk’ü sever, ne Kürt’ü sever, nede Arap’ı sever. ABD’nin tek derdi İsrail’in güvenliğidir. Bugün Ortadoğu’da en güvenli ülke İsrail olmuştur.”
 
SAADET’İN ÇÖZÜM REÇETESİ:
 
“ Biz Saadet Partisi olarak, bu meselenin ve bundan sonra olması muhtemel bu tür meselelerin çözümü için ne söylüyoruz? Biz diyoruz ki: Öncelikle dost-düşman tanımımızı yeniden gözden geçirmeliyiz. Bölgede kalıcı bir çözüm oluşturmak istiyorsak, bu çözüm, Rusya, ABD ile birlikte hareket ederek olmaz.
 
Çözüm bölge ülkelerinin merkezi hükümetleri ile bir araya gelerek, adalet üzere bir anlaşma ortaya koymakla olacaktır. İran, Irak, Suriye ve diğer bölge ülkeleri ile birlikte çözüm yolları aranmalıdır. Şimdi denilebilir ki, “ efendim iyi diyorsunuz da, zalim Esat’la mı birlikte çözüm yolları arayacağız.” Haklısınız, Esat zalim, ama Trump meleke mi? ABD, Irak’ta milyonlarca Müslümanın kanını dökmedi mi? Namuslarımız kirletmedi mi? Rusya, başta Çeçenistan olmak üzere, ırktaş ve dindaşlarımıza zulümler yapmadı mı?
 
Biz bölgede adalet üzere bir birlikteliği sağlamalıyız. Bu birlikteliğin öncülüğünü, tarihten gelen misyonumuzun gereği biz yapmalıyız. Yeni bir dünyayı hep birlikte inşa etmeliyiz.”
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11