Rize-Trabzon arası 14 TL  Oldu

RİZE-TRABZON arası sefer yapan minibüslere zam geldi. Rize-Trabzon arası 12 TL olan ücret, yeni gelen zamla birlikte 14 TL yükseldi. Rize-Trabzon arası yolcu taşıyan minibüslere en son zam 2017 Nisan ayında yapılmış ve 10 TL olan bilet ücretleri 12 TL yükselmişti.

Rize-Trabzon arası 14 TL  Oldu

RİZE-TRABZON arası sefer yapan M plakalı araçlara zam geldi. Yeni yapılan zam ile birlikte 12 TL olan Rize-Trabzon arası yolcu ücreti 14 TL olurken öğrenci 10 TL’den 12 TL’ye indirimli yolcu ücreti ise 10 TL’den 13 TL’ye yükseldi. Yeni yapılan zamlarla birlikte son 1.5 yıl içerisinde Rize-Trabzon arası yolcu taşıyan araçlara yüzde 70’in üzerinde zam yapıldı.

Mazot fiyatında yaşanan artış vatandaşın cebini yaktı. Rize-Trabzon arası sefer yapan araçlar ortalama günde 600 ayda 20 bin yolcu taşıyor. Bunların büyük çoğunluğunu ise Trabzon’da okuyan ve çalışan öğrenciler oluşturuyor. Haftanın 6 günü işe geldiğini belirten bir vatandaş, yeni yapılan zam ile birlikte ayda 100 TL daha fazla ücret ödeyeceğini belirterek yaşanan artışa tepki gösterdi. 1,5 yıl içerisinde yüzde 70’leri aşan bir zam yapıldığını belirten vatandaş, “İnsanlara da yazık elektriğe zam, doğalgaz’a zam, kiraya zam, yol ücretlerine zam. Bir anda bu kadar zam yapılması normal mi?” dedi.

Rize-Trabzon arası sefer yapan minibüs şoförleri ise kendini savundu. Mazota yapılan zamlar yüzünden ücretlere zam geldiğini belirten minibüs şoförleri, “Şuan yapılan zamlardan bizlerde memnun değiliz. Devlet mazotun fiyatını düşürsün bizde ücretleri düşürelim. Mazotun fiyatı artınca mecburen bizlerde bunu ücrete yansıtıyoruz. 1,5 yıla baktığınızda evet yüzde 70’lerde bir zam yapıldı. Ama biz 2017’den önce 3 yıl zam yapmadık.” diyerek kendini savundu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11