Pekşen'in Kızılay-Yemen yardımları ile ilgili soru önergesi

Pekşen'in Kızılay-Yemen yardımları ile ilgili soru önergesi
Kamuoyunda yer alan iddia ve şikayetler kapsamında, Uluslararası bir yardım kuruluşu olan Kızılay Derneği’nin Yemen’e yapılacak yardım kapsamında kargo uçağı kiraladığı ve fakat kargo uçağının geçişine izin verilmemesi sebebiyle kargo uçağı için yapılan 1 milyon liralık ödemenin yandığı ve geri alınamadığı, yardım paketlerinin ise gemi yoluyla ulaştırıldığı bilinmektedir.
 
Kızılay Derneği’nin kamuoyunu meşgul eden birçok yolsuzluk iddiaları söz konusu olduğu gibi, Yönetim Kurulu Başkanı tarafından Kızılay Derneğinin, varlığı işlevi ve işleyişi ile uyarlı olmayan birtakım savurgan harcamalarda bulunulduğu ve spekülatif maaş ödemeleri yapıldığı yönünde iddialar da yer almaktadır.
 
Nitekim Yemen’e yardım götürmek için kiralanan kargo uçağının uçuş izni alınamadığı sebeple yardım paketlerinin deniz yolu ile gönderildiği ve fakat kargo şirketine yapılan 1 milyon liralık ödemenin geri alınamadığı yönünde kamuoyunda bilgiler paylaşılmakta, Uluslararası bir yardım kuruluşu olan Kızılay Derneğinin şaibeli ve son derece çirkin bir takım yöntemlere sürüklendiği ve bu iddiaların kamuoyunu meşgul ettiği görülmektedir.
 
1- Konu hakkında Sayın Başbakanlığın her hangi bir bilgisi var mıdır?
 
2- Konu hakkında Sayın Başbakanlıkça her hangi bir işlem başlatılmış mıdır?
 
3- Uluslararası bir yardım kuruluşu olan Kızılay Derneğine atılı son derece çirkin iddialar sebebiyle ilgililer hakkında her hangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?
 
4- Kızılay Derneği tarafından alınmayan bir hizmete karşılık olarak yapılan fahiş ödemenin geri alınıp alınmadığı hususunda her hangi bir bilginiz var mıdır? Bu konu hakkında bir işlem başlatılmış mıdır?
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11