Pekşen'in Anayasa Değişiklik Referandumu Kapsamında Rize Toplantısı

Pekşen'in Anayasa Değişiklik Referandumu Kapsamında Rize Toplantısı

Anayasa Değişiklik Referandumu Kapsamında Rize Toplantısı Basın Açıklaması

 

AKP iktidarının getirmek istediği Anayasa Milli değildir. Bu anayasa Türk Milletine uygun bir Anayasa değildir. Türkiye vatanına ve geleceğine sahip çıkarak bu hain, ihanet tuzağını aşmayı başaracaktır.

Türkiye’ye, 2007 yılından bugüne adım adım uygulamaya konulan bir proje ile içeride ve dışarıda geri dönülmez büyük yaralar açılmakta ve Türkiye her geçen gün daha büyük kaybetmektedir.

2007 yılında uygulamaya konulan bu yıkım projesi ile önce devletin temel direğini oluşturan tüm kurumlar teker teker çökertildi. Milli Ordu kumpaslarla Silivri zindanlarına atıldı, Milli Eğitim gerici tarikatlara teslim edildi, Milli İstihbarat devleti korumak yerine muhalif avlamak için kullanılır bir duruma getirildi, dış politikada tecrübesiz, birikimsiz yandaşların elinde çıkarlarımızı savunmak yerine bütün komşularımızla kavgalı bir duruma geldik.

Milli kurumlarımızın ardından tüm ortak paydamızı oluşturan Milli değerlerimizin çökertilmesi projesi devreye sokuldu. Okullarda ‘Andımız’ okunması yasaklandı, kamu kurumlarının tabelalarından T.C. ibareleri kaldırıldı, Türk Milletinin bağımsızlık simgesi olan Milli Marşımız Arap özentileri tarafından Arapça okutuldu, bütün milletin ortak paydası bayrağımız siyasi amaçlara alet edildi.

Milli olan ne varsa aşama aşama yıkıldı. Şimdi de varlığımızın temel taşı Misakı Milli çökertilmek isteniyor.

Ege’de adalarımız işgal ediliyor ve Yunan bayrağı çekiliyor, Türkmen şehri olan Kerkük PKK’ya teslim ediliyor, şimdi de Anayasa değişikliği ile Milli Meclis çökertilmek isteniyor.

Bu referandumla Millet, canı kanı pahasına kurduğu Milli Meclisi’ne sahip çıkacaktır.

Bu teklifin tüm yetkileri tek adamda, bir kişide toplanması ile devletin Milli kuvvetleri tam olarak geri dönülmez bir şekilde çökertilmektedir.

Milli Meclis, Milli hükümet ve Milli yargı tümüyle ortadan kaldırılmaktadır.

Türkiye bir yandan devlet kurumlarını kaybedecek diğer yandan ülkenin lokomotifi olan sektörleri de kaybedecektir.

Dış politikada sergilenen kavgacı, mahalle kabadayısı tutum sonucunda;

Libya, Irak ve Rusya’daki müteahhitlik sektörü bitmiş, bu sektör İtalyanlara kaptırılmıştır.  

İnşaat sektörünün yanı sıra akaryakıt sektörü, sigortacılık sektörü, bankacılık sektörü, turizm sektörü, şeker sanayi, fındık sanayi uluslararası tekellerin eline geçmiştir.

Ülkenin bütçesinden 800 milyar dolar dış borç faizi ödenirken, 30 milyona yakın insan icraya düşmüşken, 6 milyon genç işsiz gezerken, terör ülkenin her yanını sarmışken, sanki bu ülkenin bütün dertleri halledilmiş de bir eksiğimiz Anayasaymış gibi bu Anayasa topluma dayatılmaktadır. Bu Anayasa bu Milletin Anayasası değildir, bu milletin karakterine uygun değildir.

Bu Anayasa bu milletin sorunlarına, aş, iş peşinde koşan el kapılarına göç etmek zorunda kalan, çayı elinden alınan Rizelilerin sorunlarına çözüm üretmemektedir.

Şimdi sıra Rize’ye geldi. ÇAYKUR’un Varlık Fonu’na devredilmesiyle ile çay Türkiye’nin ve Rize’nin elinden alınmaktadır. Rizelinin çayı uluslararası şirketlere teminat olarak verilmektedir. Yandaşların çiftliğine dönen THY’nin 6 milyar zararını Rize’nin çay üreticisi ödeyecektir. AKP iktidarının Rize halkına reva gördüğü budur.

Bir ülkede iktidar olmak için iki şeye ihtiyaç vardır. Ya Millete dayanırsınız ya da uluslararası tekellere dayanırsınız. AKP iktidarı uluslararası tekellere dayanan bir iktidardır. Türkiye’nin bütün milli sektörlerini uluslararası şirketlere peşkeş çekerek milli ekonomiyi bitirmesi de bu mecburiyetinin sonucudur.

Bu iktidar devletin milli olan neyi varsa, kamu ya da özel, tamamını, iktidarda kalmak uğruna yabancı şirketlere teslim etmiştir.

Şimdi, 2007 Milli olan her şeye karşı kurulan kumpasın son adımına gelindi. Bu kumpasın son adımı ülkenin parçalanmasıdır. Türkiye’nin özerk bölgelere bölünerek parçalanmasına bir adım kalmıştır. Bu Anayasa değişikliği ile bu son adım atılmak isteniyor. Bu Anayasa değişikliği Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmanın son adımıdır.

Ülkenin birliği, milletin bütünlüğü için ya ‘Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız’ ya da kurulan bu senaryonun tuzağına düşüp paramparça olacağız.

Ama şundan eminim ki, Rize’nin yiğit insanları 16 Nisan’da çok güçlü bir HAYIR diyerek, ülkesine, geleceğine, toprağına, çayına sahip çıkacaktır.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11