OY TRABZON TRABZON!

OY TRABZON TRABZON!
ANASOL-M Hükümetinin Devlet Bakanı Sadi Somuncuoğlu, Zağnos ve Tabakhane vadilerinin boşaltılmasını Vali Adil Yazar’dan istiyor…
Vali Yazar Milli Emlak’a ait ancak Trabzon Belediyesine tahsisli Yıldızlı TOKİ konutlarının bugünkü yerini gösteriyor ve TOKİ hazineden arazinin tapusunu istiyor.
Zamanın belediye başkanı Asım Aykan hemen mahkemeye koşuyor, ‘Bu arazi benim mezarlık arazim(Eski başkan Orhan Karakullukçu döneminde hazineden mezarlık için alınmış). Buraya konut yapamazsınız’ diyor, mahkemeyi de kazanıyor.
Zağnos ve Tabakhane vadilerinin boşaltılması 10 yıl erteleniyor ve hemşehrimiz Erdoğan Bayraktar TOKİ Başkanı oluyor…
Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, ‘Gelin Zağnos, Tabakhane vadileri ile Yenicuma mahallesinin dere yatağını boşaltalım. Yıldızlı bizim, tahsisi kaldırıp size verelim’ diyor.
TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile ilk imzayı atıyorlar, yetmiyor  Bahceçik-1 ve Bahçecik-2 arazileri satın alınıyor, konutlar üç tarafta birden yükselirken Zağnos’ta üç yılda 3 bin 800 ev istimlak edilip yıkılıyor ve peyzajı yapılıp 2008 yılı sonunda Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılıyor.
Bu arada DSİ Bölge müdürlüğüne Zağnos ve Tabakhane dere ıslahlarını ihale ettiriyor. İlbank’tan satın alınan binaları bir grup hastane yapıp açılıyor… 188 sene sonra Belediye hizmet binası Atatürk alanından Atapark taşınıyor ve AVM yapılıyor.
Bu arada Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinin önünde kümbet gibi duran eski SSK binası için Bakan Murat Başesgioğlu’nun kapısını çalıyor, birde yıkıp  ortadan kaldırıyor, yeniden yapılan Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi 5 ayrı salonuyla muhteşem bir kültür merkezi oluyor (halen açılışları yapılmıyor)…
Kalkınma gençlik merkezi, park bahçe, düğün salonları, otoparkları yapılacak (AKP grubu mahkemeye koşuyor, ‘Burası yeşil alandır’diyor…
Eski imar müdürlüğü arazisi gündem oluyor… Buraya da otopark yapamazsınız diyor… Bir sonraki yönetim burayı, il özel idaresinin Maraş caddesi ve Pelitli’de bulunan bina ve ilçelerde iş hanlarını satıyor… Hiç kimseye hesap ta vermiyor.
Şimdi birde altı çöp ve toprakla doldurulan, önüne mendirek konulan Gülcemal projesi için ‘şehrin geleceğidir’ diyor,
Önce teleferik sonra hafif raylı sistem diyen Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu sonunda şehir trafiğini önce ters sonra düz çevirdi sonunda muradına erdi, şehri hepten tıkadı.
Maraş caddesi minibüs otoparkına döndü, Moloz’dan geçmek bir hayal, Değirmendere’den geçmek bir rüya oldu. Kaşüstü kavşağı ömür törpülüyor… Ayasofya kavşağı can alıyor, başka kurumların yaptıklarının önünde ekibi ile birlikte fotoğraf çektiren Başkan Gümrükçüoğlu Atatürk alanında bazen aşure, bazen pilav ve komposto, tatlı, öğrencilere öğlede yemek, kış gelince de fakire fukaraya odun, kömür dağıtıyor…
Aslında zaman dolduruyor… İş yapar gibi görünüyor… Belki de dostlar alışverişte görsün diyor!
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11