ÖĞRENCİ KAMPINDA AVRASYA GÜNÜ

ÖĞRENCİ KAMPINDA AVRASYA GÜNÜ
Avrasya Üniversitesi, bölgesinde gerçekleşen eğitim faaliyetlerine desteğini her geçen gün arttırarak devam ediyor. Üniversite, Rize Çayeli Fen Lisesinde gerçekleşen ve bölgedeki birçok lisenin son sınıf öğrencilerinin katıldığı öğrenci kampına iki ayrı eğitim programı ile destek verdi.
 
YAVUZ; SADECE UYGULAMA İNDİRMEYİN, BİR UYGULAMA DA SİZ YAPIN
 
Avrasya Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Levent Yavuz öğrencilere ''Programlama Dili ve Teknolojinin Neresindeyiz ?'' konulu sunumunu gerçekleştirdi. Yavuz, konuşmasında ‘’Güçlü bir Türkiye istiyorsak, siz gençler sayesinde olacak. Çok çalışacaksınız ve özellikle bilgisayarı çok iyi kullanacaksınız. Sadece geleceğiniz için değil, ülkemizin geleceği için bilgisayar bilimine hep birlikte daha çok önem vereceğiz. Bu konuda siz gençlere çok ihtiyacımız var. Sadece bilgisayarınızda oyun oynamayın, bir oyun da siz yapın. Sadece bir uygulamayı indirip kullanmayı değil, bir uygulama yapmayı deneyin. Hiç kimse bilgisayar uzmanı olarak doğmaz ama sıkı çalışarak biraz matematik ve bilim ile herkes bilgisayar bilimcisi olabilir. Kimsenin yapamazsın demesine izin vermeyin. Bu bilinci taşır, teknolojimizi kendimiz üretir, yeni yazılımlarla destekleyebilirsek bizler mutlu bireyler, ülkemizde güçlü Türkiye olacaktır’’, dedi.
 
GAHRAMANOVA; DOĞRU MESLEK TERCİHİ, MUTLULUĞUN ANAHTARIDIR
 
Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kemale Gahramanova ise ''Doğru Meslek Seçimi'' konu başlıklı sunumu ile öğrencilerin karşısına çıktı. Gahramanova, ‘’Meslek seçimi her insanın kendi kaderini tayininde önemli bir aşamadır. Bugünün durumunda bir çok genç profesyonel bir tercih yapmak için zorlanıyor. Herkes bir şeyler yapabilir, ama birine daha eğilimli olduğunu ve daha fazla yeteneğe sahip olduğunu anlaması gerekir. İki kavram, “ yapmak istiyorum” ve "bunu yapabilirim" her zaman uygun değildir, gereksinimleri ve yetenekleri yeterli derecede değerlendirmek gereklidir. Modern bilgi teknolojileri döneminde tabii ki, tam bir kimliğin oluşumunu ve gelişimini etkileyen birçok faktör vardır, ancak birçok şey onun yeteneklerine, ilgi alanıne, kendisine güvenine amaç ve en önemlisi irade ve üretkenliğine bağlıdır. Bunun için kendini bir kişi olarak tanımalı ve bireysel psikolojik özelliklerini, ilgilerini ve ihtiyaçlarını bilmelidir.
 
Etkinliğin sonunda Rize Çayeli İMKB Fen Lisesi Müdürü Adem Kesimal söz aldı. Kesimal Avrasya Üniversitesi yetkililerine bölgede gerçekleşen eğitim faaliyetlerine verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11