Milyonlar Harcanarak Yapılan Atıl Saray

Milyonlar Harcanarak Yapılan Atıl Saray

Büyükşehir Belediyesi Zağnos Vadisi Kültür Sarayının kapısına kullanılmadığı için geçen yıl kilit vurulmuştu. Kültür Sarayının akıbetini tekrar soran MHP'li Çakıroğlu, "Burada hala bir faaliyet yok. Neden hala bitirilemedi" dedi

SARAYA ÇEVRİLDİ AMA...

CHP'li Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu zamanında Zağnos Vadisi'nde doğa müzesi olarak yapımına başlanan ancak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu zamanında kültürel faaliyetler için Zağnos Vadisi Kültür Sarayı'na dönüştürülen binanın kapısında zincir vurulmuştu. Milyonlar harcanarak yapılan binada herhangi bir faaliyet yapılmaması tepkilere neden olmuş, binanın kaderine terk edilerek atıl halde olması dikkatlerden kaçmamıştı.

HALA FAALİYET YOK

Ardından Büyükşehir Belediyesinden gönderilen tekzipte burada İSKEP projesi kapsamında engelliler yararına projelendirilip geçen yıl Ağustos ayında Kültür Sarayı'nın engellilere tahsis edileceği ifade edilmişti. Sarayın akıbetini tekrar soran Ortahisar Belediye Meclisi MHP Grup Başkanı Davut Çakıroğlu, "Burada ne olup bittiğini bir meclis üyesi olarak bilmek istiyorum. Bir buçuk yıldır burada ne yapılıyor? Hiçbir faaliyet yok. Tadilat yapılıyorsa neden bir buçuk yıldır bitmedi. Yapılıyorsa hangi firma tarafından yapılıyor. Bedeli nedir" dedi.

HANGİ FİRMA YAPIYOR?

Çakıroğlu, "Bir buçuk yıl önce burada İSKEP kapsamında engelliler yararına çalışma yapılacaktı. Ancak gelinen noktada ortada bir faaliyet yok. Bir buçuk yıldan beri tadilat çalışması yapıldığı deniliyor. Burada hangi amaçla tadilat yapılıyor? Nasıl bir tadilat yapılıyor ki bir buçuk yıldır bitmiyor. Tadilatı yapan firmanın adı ne? Bedeli ne kadar? Burası ne kadar sürede bitecek? Burası bitirildiğinde hangi amaca hizmet edecek? Bir belediye meclisi üyesi olarak bunları merak ediyorum. Ortada hiçbir şey yok" diye konuştu.

NEDEN BİTİRİLEMİYOR?

Yetkililere tadilatın ne zaman bitirileceğini soran Çakıroğlu "Bu tadilat neden hala bitmiyor bir buçuk yıldır? Kaynağımı yok? Yetkililerin orada ne yapıldığını bize detaylı olarak anlatmalarını istiyoruz. Burada geçen yıl engellilere yönelik bir çalışma yapılacağı söylenmişti. Fakat gelinen noktada söylenenler vaatten öteye geçmemiş" şeklinde konuştu. Kültür Sarayı'nda bulunan görevliler ise Kültür Sarayı'nda herhangi bir faaliyetin yapılmadığını, tadilat çalışmalarının sürdüğünü, çalışmaların ardından İSKEP projesi kapsamında engellilere yönelik proje yapılacağını ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11