Milliyetçiler Nerede Duracağını İyi Bilir

Milliyetçiler Nerede Duracağını İyi Bilir

MHP, merhum Lider Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in, Türk milliyetçiliği Lider-Teşkilat-Doktrin üçlü sacayağı üzerine inşa ettiği bir ideolojidir. Bu hareketi aynı zamanda 9 Işık adlı eserinde yapılaştırmış ve yapıtlaştırmıştır. Biz biliyoruz ki bu eserde Alparslan TÜRKEŞ kendi ifadeleriyle “tarihimize ve töremize uygun” gördüğü için Başkanlık Sistemini savunmuştur. 

Bugün Milliyetçi Hareket Partisi’nin Yeni Anayasa konusundaki duruşuna da baktığımızda Lideri de Teşkilatı da Doktrini de Başkanlık Sistemi’nden yanadır. Bu bilinen bir gerçekliktir.

CumhurBaşkanlık hükümet Sistemi aleyhinde Milletimizce malum çevrelerle birlikte olarak Hayır propagandası yapanlar kimden yanadır? Bir tarafta Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan Tek Devlet diyen Ak Parti ve MHP var. Diğer tarafta milletimizce malum olan ve bütün emelleri milletimizi bölmek olan  çevreler var.  Ak Parti ile MHP ülkeyi bölecek CHP ile HDP ve onların kuyruğuna yapışanlar hayır kampanyasında yer alarak bu ülkeyi bütünleştirecekler öyle mi?.Bu acizliktir. Mahalle dedikodusudur.
Türkiye'yi kimlerle bir olup isyana davet ediyorsunuz. Milletvekilliğini kaybedince sağduyuyu da kaybetmek bedbahtlıktır.
Bu referandum son haykırıştır doğru. Ama teröre, bölücülere, darbecilere, Türkiyeyi kolay lokma sanan küresel güçlere karşı son iki yüzyılın haykırışıdır.
HDP, Pkk, fetö ve batı ile aynı dili kullanmak bir haykırış değil, milletimizin istikbaline  ve istiklaline isyan demektir.


Partisi içerisinde siyasi ikbal hesapları yaparak ülkenin bekasına zarar verme ihtirası içerisinde olmak kabul edilebilir bir tutum değildir.Kendisi de aynı zamanda genel başkanlığa soyunmuş birinin parti ideolojisiyle çelişik hareket etmesinin tutarlılık ve samimiyetle ilgisi yoktur. Partisi içinde herhangi bir idari görev ve sorumluluğu olmayanların bütün bir siyasi hareket adına genellemeler yaparak görüş beyan etmesi de doğru değildir. Herkes görüyor ki ,Ülkücüler liderlerinin yanında, ülkesinin yanında güçlü bir Türkiye istiyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11