Meteoroloji Genel Müdür Yardımcısı Yavuz'u Ziyaret Etti

Meteoroloji  Genel Müdür Yardımcısı Yavuz'u Ziyaret Etti

Dünya Meteoroloji Günü dolayısıyla Meteoroloji Genel Müdür Yardımcısı Erol Aydın, 11. Bölge Müdürü Abdullah Ceylan ve beraberindekileri kabul eden Valimiz Yücel Yavuz ziyaretin ardından 11. Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün düzenlediği etkinliklere katıldı.

 

Meteoroloji teşkilatının  afetlerin önlenmesi ve zararlarının asgariye düşürülmesinde önemli bir görev üstlendiğini belirten Vali Yücel Yavuz” Teşkilatımız tüm sektörler için bilgi üreterek büyük bir hassasiyet ve özveriyle çalışmalarını sürdürmektedir. İklim tahminlerine dayanarak yaşanabilecek fırtına,sel ve taşkın gibi afetlerin önceden tahmin edilmesiyle yerinde ve vaktinde tedbirlerin alınması sağlanmaktadır. İnsanımızın günlük iş ve işlemlerini yaparken günlükl hayatını kolaylaştıran  Meteoroloji çalışanlarımızın 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü’nü kutluyorum” dedi.

 

Ziyaretin ardından Valimiz Yücel Yavuz Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü tarafından  Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa  katıldı. Vali Yavuz , Meteoroloji Teşkilatının kuruluşundan itibaren kullanılan cihazların yer aldığı “Geçmişten Günümüze Meteoroloji” sergisini gezerek yetkililerden bilgi aldı. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11