MALİYE'NİN ÜCRETLİLERE GELİR VERGİSİ KAZIĞI

MALİYE'NİN ÜCRETLİLERE GELİR VERGİSİ KAZIĞI
Bu hususta yaza yaza ben yoruldum .. Söyleye söyleye ben bıktım ..! Sadece ben mi ..? Türkiye kamu-Sen kurulduğu Günden beri Ülkedeki Vergi ADALETSİZLİĞİ ve bazı kesimlere Atılan Vergi KAZIKLARINI anlattı ..!
10 Yıl (2002-2012) Toplu Görüşme Masasında Maliye Bakanı ve Yetkililere anlattık .. Sonrası yine anlatmaya devam ettik . Bu günkü Maliye Bakanı " Bütçe Mali kontrol Genel Müdürlüğü"yaparkende daha aynı bakanlıkta Müsteşarlık yaparkende dahası Bakan olduktan sonra da defalarca anlattık ..!
Ancak itiraf etmeliyim ki ikna edemedik ve başaramadık ..!
Geçtiğimiz yıl"artık vergi afları getirmeyeceğiz,bunun yerine 2017 Yılından itibaren VERGİSİNİ ZAMANINDA ÖDEYEN MÜKELLEFLERE Yüzde 5 Oranında İndirim Yapacaklarını "Söylediler .. Yıl içinde Taahhuk eden vergi miktarından ..!
Biz Sendika olarak " Doğru yapıyorsunuz , Dürüst mükellefleri ödüllendiriyorsunuz " diye destekledik .. alkışladık ..!
Çünkü her vergi affı "dürüst mükellefleri cezalandırmak" anlamına geliyor . Vergi kaçırmayı veya ZAMANINDA vergi ödeme yapmamayı teşvik ediyordu ..!
Bizde Buradan hareketle Hükümetten Adalet istedik ..!
Dedik ki ; "Kamu çalışanı Devlet MEMURLARI ve işçilerde düzenli vergi ödüyor . Bizim de vergilerimizde indirim yapın "
Bu çağrımızı Duymazdan geldikleri gibi ; Gelir Vergisi Dilimlerinin Tutarlarını Enflasyon oranında dahi artırmayıp , daha da yükselterek ,memurlardan vergi alma yolunu Seçtiler ..!
Bununlada yetinmediler 3. Dilimden Gelir Vergisi ödeyenlerin vergi oranları yüzde 27'den yüzde 30 çıkartıldı ..!
Her yıl resmi enflasyon tutarı kadar zam verilen memurlara, Yıllık enflasyonun arttığı oran kadar vergilerini artırması gerekir . ..
Memurlara Resmi Enflasyonun Çok üstünde yaptıkları Artışlarla her yıl fakirleştirmektedirler ..ayrıca Hayat Standartlarını düşürmektedir ..
Bu adaletsizliğe Boyun eğmek ve Sessiz kalmak elbette düşünülemez ..!
Hükümet ve Maliyenin Vergiler Yolu ile başta memurlar olmak üzere bu Milletin kahır ekseriyetine yapmış oldukları haksızlıklar Ankara'dan Ardahan'a yol olmuştur ..!
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11