KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?
KYK burs ve kredi başvuru tarihlerini kaçırmak istemeyen öğrenciler KYK başvurularının tam tarihini merak ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu açıklaması bekleyenler //yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinden son dakika açıklamaları bekliyor. KYK burs başvurularının başlaması için engel olarak görünen DGS yerleştirmeleriyle ilgili işlemler sonlanmak üzere, peki KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?
KYK burs başvuruları ne zaman yapılacak? KYK burs ve kredi almak isteyen öğrenciler başvuruların ne zaman başlayacağını araştırıyor. Madi destek almak isteyen üniversite öğrencileri kyk.gsb.gov.tr adresini durmadan takip ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da KYK burs başvurularının birkaç hafta içinde kesinleşmesi bekleniyor. Burs başvurularını yapmak için burs başvurularının nasıl yapılacağını araştıran öğrenciler hangi kurumun, hangi şartlarla ve ne kadar burs verdiğini merak ediyor.
KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Haberimizden karşılıksız burs veren tüm kurumları öğrenebilirsiniz. KYK Burs kredi başvurusu yapmadan önce öğrencilere uyarılar da yapılıyor. KYK Burs ve kredi almaya hak kazanan öğrenciler ödemeleri 2017 yılında değil 2018 ocak ayında alabilecekler. Bunlardan ön önemlisi başvuru formunu dikkatlice okunup ondan sonra tercih yapılması gerekiyor. Peki KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?
2017-2018 KYK kredi ve burs başvuru tarihleri henüz belli olmadı. KYK’dan yapılacak burs ve kredi açıklamalarını anında Sözcü’den öğrenebilirsiniz. Kredi ve burs başvuruları tarihleri belii olduğunda haberimizde olacak. Kredi ve Yurtlar Kurumu‘nun burs ve yurt başvuruları ilerleyen günlerde başlayacak. KYK başvurularının ne zaman başlayacağına dair net bir tarih belirlenmedi ancak tarih belli olduğunda KYK’nın resmi sitesi olan www.kyk.gov.tr‘de yayınlanacak. KYK yurt ve burs başvurularında gerekli belgeleri haberimizden öğrenebilirsiniz. Geçen yıl 2016-2017 eğitim öğretim dönemi KYK yurt başvuruları 16 Ağustos ile 22 Ağustos 2016 tarihleri arasında alınmıştı.
2017-2018 KYK Burs ve Öğrenim kredisi başvurusu yapmak isteyen öğrenciler için KYK başvuru tarihlerini belli olur olmaz sozcu.com.tr'den de yayınlayacağız…
BAŞVURU SONUÇLARI NEREDE AÇIKLANACAK?
Başvuruların değerlendirmesi sonrasında, burs veya kredi tahsisi yapılan öğrenciler Kurumun kyk.gsb.gov.tr internet adresinde ilan edilmektedir.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11