Krizden vazgeçtiler

Krizden vazgeçtiler

TRABZON’UN Ortahisar İlçesi’ndeki eczanelerin cumartesi günleri nöbet sistemine geçmesi, Sağlık Müdürlüğü ile 18. Bölge Trabzon Eczacı Odası arasında krize neden olmuştu. Cumartesi günleri nöbet sistemine geçilmesine tepki gösteren Sağlık Müdürü Hakan Usta tarafından makamına kadar gidilmesine rağmen kabul edilmediklerini üyelerine duyuran oda, önce nöbetçi eczane takviyesi yaptı, ardından da açıklama yaparak geri adım attığını duyurdu. 

CUMARTESİ krizinde eczacılar odası geri adım attığını internet sitesinden iyi niyet göstergesi şeklinde duyurdu.

ÜYELERİNİ SERT BİR DİLLE UYARMIŞTI

Trabzon’un Ortahisar İlçesi’ndeki eczanelerin cumartesi günleri nöbet sistemine geçmesi, Sağlık Müdürlüğü ile 18. Bölge Trabzon Eczacı Odası arasında krize neden olmuştu. Cumartesi günleri nöbet sistemine geçilmesine tepki gösteren Sağlık Müdürü Hakan Usta tarafından makamına kadar gidilmesine rağmen kabul edilmediklerini üyelerine duyuran 18. Bölge Trabzon Eczacılar Odası nöbet listelerine riayet edilmemesi halinde mevzuatın gerektirdiği yaptırımların uygulanacağının belirten bir açıklama yaptı.

NÖBETE 4 ECZANE TAKVİYE YAPTILAR

 18. Bölge Trabzon Eczacı Odası, önce Ortahisar İlçesi’nde nöbetçi olan eczanelere 4 nöbetçi eczane takviyesi yaptı. Sağlık Müdürlüğü’nün yanı sıra meydan civarındaki eczanelerin tepkisi artarak devam etti. Bunun üzerine 18. Bölge Trabzon Eczacı Odası, internet sitesi üzerinden açıklama yaparak, geri adım attığını ‘önemli duyuru’ adı altında üyelerine bildirdi.

 ‘İYİ NİYET GÖSTERGESİ’ AÇIKLAMASI

18. Bölge Trabzon Eczacılar Odası tarafından yapılan önemli duyuruda, “Ortahisar bölgesi nöbetleri ile ilgili 2019 yılı Ocak, Şubat ve Mart ayı için hazırlanan nöbet listesi hakkında onay süreci ile ilgili olarak Trabzon Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşmelerimiz devam etmektedir. İl Sağlık Müdürlüğü ile varılan ön mutabakatta konunun tekrar ele alınması, kamu yararına ve hukuk kurallarına uygun ortak bir çözüme varılması hususunda görüş birliği sağlanmıştır. Bu amaçla çalışmak üzere ortak komisyon kurulmuştur. Ön uzlaşma çerçevesinde ve odamızca iyi niyet göstergesi olarak, nihai çözüme ulaşılıncaya kadar cumartesi gündüz nöbetleri tüm Ortahisar bölgesinde kaldırılmıştır. Konu ile ilgili gelişme olduğunda sizlere ivedilikle bilgi verilecektir. Yeni nöbet listesinde yer alan diğer günlere ilişkin çalışma saatleri ve nöbetler aynen uygulanacak olup önemle bilgilerinize sunulur” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11