Kenti birlikte yöneteceğiz

CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı M. Salih Akyüz, Trabzon Diş Hekimleri ve Elektrik Mühendisleri Odasını ziyaret etti. Akyüz “Kent sorunlarının masaya yatırıldığı ziyaretlerde bu şehrin insanının fikirlerine değer vermediler. Biz bütün odalarla ilgili konular üzerine istişare ile yol alacağız.” dedi.

Kenti birlikte yöneteceğiz

Sahada esnafla, vatandaşla buluşan CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Mimar Mehmet Salih Akyüz, bir yandan da STK’lar ile bir araya gelmeyi sürdürüyor. Trabzon Diş Hekimleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odasını ziyaret eden Akyüz, fikir alışverişinde bulundu. Kent sorunlarının masaya yatırıldığı ziyaretlerde Başkan adayı Akyüz, “Bu şehrin insanının fikirlerine değer vermediler. Biz bütün odalarla ilgili konular üzerine istişare ile yol alacağız” dedi.

O DÖNEM YATIRIMA KARŞI ÇIKMAKLA SUÇLANDIK

Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Akyüz, “Mimarlar Odası Başkanı iken Akyazı Stat Projesi'ne karşı çıktık. Mahkemeye verdik. O dönem yatırıma karşı çıkmakla suçlandık. Doğru olanı istemiştik. Oysaki Avni Aker Stadyumu, 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu, Yavuz Selim futbol sahası bu şehrin spor kent kimliğini yansıtıyordu. Beşiktaş'ın yaptığı gibi yerinde yeni bir stat yapılmalıydı. Biz ısrarla 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu'nu daha modern hali ile geri isteyeceğiz. Bu şehrin insanlarının fikirlerine birazcık değer verilseydi ne trafik sorunu kalırdı, ne kentleşme sorunu kalırdı, ne de bizi biz yapan değerler yok olurdu” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE KABUL GÖRMEDİ

Trabzon'a gelen ödeneklerle ihtiyaca yönelik yatırım yapılmadığını belirten Akyüz “ ‘Kaşüstü'ndeki Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni oraya yapmayın’ dedik. Bu insanlar nasıl gidecek oraya. Fatih Devlet Hastanesi'ni, Numune Hastanesi'ni geliştirin. Şimdi Şehir Hastanesi yapacaklar. Şehir Hastaneleri dünyanın hiç bir yerinde kabul görmemiş bir sistem. 25 yıl önce terk edilmiş bir sistemin peşinde koşuyorsun. Şehir Hastanesi yapıldığında diğer hastaneler kapatılacak.” ifadelerine yer verdi.  

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11