Kayıkçı Kavgası Değil, Yürek Yarası!

Kayıkçı Kavgası Değil, Yürek Yarası!

3 Kasım 2002 Genel Seçimleri'ne giderken il başkanı İbrahim Keskin'in milletvekili aday adayı olarak istifa etmesinin ardından bu göreve atanan il başkanı Ahmet Metin Genç, ilk kongrede koltuğu Ali Rıza Akdeniz'e kaptırınca işinin başına döner.

8 Mart 2004 yerel seçimlerinde Trabzon Belediye Başkanlığı'nı CHP'ye kaptıran AK Parti Genel Merkezi faturayı il Başkanı Ali Rıza Akdeniz'e keser ve istifasını ister ve Sağlık Bakanlığı Hudut Sahiller ve İlaç Eczacılık Genel Müdürü Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nu Trabzon'a gönderen Genel Merkez İl Başkanı yapmak ister ve 'Git Trabzon'a nabız yokla, gel seni atayalım' der.

Şehre gelen ve  ilk olarak Akdeniz ile görüşen Gümrükçüoğlu, havanın suslu ve puslu olduğunu 6 vekilin ayrı telden çaldığını görünce görev kabul etmez.

Genel Merkez adına şehre gelen Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen 'Eski defterler kapandı. Yeni bir isim arıyoruz ve eski il Başkanı Ahmet Metin Genç'i ikinci kez atanır ve ikinci Olağanüstü kongreyi kazanır, ancak çok kısa süre sonra milletvekili aday adayı olunca il başkanlığından istifa eder.

Listenin dibinde yer bulur kazanamaz bu arada il başkanlığına bıraktığı Erdoğan Peder kabul görmez ve Muhammet Balta atanır.

9 Mart 2009 yerel seçimlerinde Gümrükçüoğlu Trabzon Belediye Başkanlığı'na aday olmuş kazanmış, Balta Genel Merkezin gözüne girmiş yeniden il başkanlığına aday olmuş fakat Av.Genç yine il başkanlığına adaydır, bunu duyan Genel Başkan Başbakan Recep Tayip Erdoğan Başkan Gümrükçüoğlu'nu  bizzat kendi arayarak 'Genç'i ara yanına çağır, aşağı otursun biz Balta ile yola devam edeceğiz' der.

Başkan Gümrükçüoğlu anında Genç'i arayarak Başbakan Erdoğan ın emrini  ileti, aldığı cevap ilginçtir siz asfalt dökün duvar yapın siyaseti bize bırakın deyince ipler  kopar Başkan Dr,Gümrükçüoğlu,Bakan Faruk Nafız Özak,milletvekilleri Prof.Dr Cevdet Erdör, Kemalettin Göktaş, Asım Aykan ve Safiye Seymenoğlu'nun açık desteğini alan Balta koltuğu kaptırır. Genç kaptırır.

Av Genç 3 kere gitmiş 4 kere gelmiştir,bunu hazmedemeyen Başbakan Recep Tayip Erdoğan Genç'in istifasını ister. İstifa edip işinin başına dönen Genç'in yerine il başkanlığına Adnan Günnar atanır. 5.5 yıl bu görevi aralıksız yürütür ve Milletvekili seçilerek siyasete devam eder.

Bu arada Trabzon Büyükşehir Belediyesi olur. Ortahisar belediyesi kurulur. Başkanlığa Faruk Kanca  ve Ergin Aydın adaydır ancak Başbakan Erdoğan Genç'i çağırarak Ortahisar Belediye Başkanlığı'na aday gösterir.

Bir noktada siyaseten iade-i itibar eder.

Genç belediye başkanı seçilirken Gümrükçüoğlu ile de  birlikte çalışma imkanı bulurlar siz şimdi bunun adına kayıkçı kavgası demeyin, yürek yarası deyin ne derseniz deyin.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11