KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Trabzon Ortahisar Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Kapadokya-Ortahisar Belediyesi ile Zağnos Vadisi’nde ortaklaşa düzenlenen ‘Ortahisar’danOrtahisar’a Bağ Bozumu’ etkinlik gerçekleşti. Muhteşem organizasyona vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ
Yoğun Katılım Yaşandı
 
Trabzon Ortahisar Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Kapadokya-Ortahisar Belediyesi ile Zağnos Vadisi’nde ortaklaşa düzenlenen ‘Ortahisar’dan Ortahisar’a Bağ Bozumu’ etkinliği gerçekleşti. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği organizasyonda konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Organizasyonumuz katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu etkinlikle birlikte kardeşliğimiz bir kez daha pekişmiştir” dedi.
 
Trabzon’da Bir Kez Daha…
 
Sözlerine şöyle devam eden Ahmet Metin Genç, “Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı her zamankinden daha dik durduğumuz bir zaman diliminden geçiyoruz. İşte biz de yurdumuzun doğusunda batısında, güneyinde kuzeyinde yaşayan bütün vatandaşlarımızın birliğine hizmet etmek amacıyla belediyemizle Ürgüp Ortahisar Belediyesi arasında kardeşlik protokolü yapmıştık. Trabzon’da bir kez daha kardeşlik hukuku oluşturduk” diye konuştu. 
 
 Kültür Birleşimi Devam Edecek
 
Kapadokya Ürgüp Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç ise, “Geçtiğimiz yıllarda hamsiler sizden limonlar bizden diyerek bu etkinliğin ilk adımını ilçemizde atmıştık. Türkiye'de ilk defa bu anlamda böyle bir kardeşlik oluyor. Tabi ki kardeş şehirler vardır. Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz'i ilk defa böyle bir ortamda buluşturmak herkese nasip olmaz. Bu nedenle Trabzon Ortahisar Belediyesi'ne çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu kültür bileşimleri devam edecek” ifadelerini kullandı.   
 
Trabzon’a Hayran Kaldık
 
Trabzon’da çok iyi karşılandıklarını ve büyük bir coşkuya şahit olduklarını ifade eden Başkan İsmail Genç, “Sizleri de Kapadokya'ya bekliyoruz. Ortahisar Belediyesi'nin kıymetli başkanına, meclis üyelerine ve personellerine çok teşekkür ediyorum. Bizler buradan çok memnun kaldık. Sizleri de turizm merkezi Kapadokya'ya bekliyoruz. Çok teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum” diye konuştu. Öte yandan programa siyaset, spor ve iş dünyasından bir çok isim katıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11