Karadeniz’de Yerel Perakende Mağazalarına Eğitim

Karadeniz’de Yerel Perakende Mağazalarına Eğitim
Türkiye Perakendeciler Federasyonu Karadeniz Perakendeciler Derneği Trabzon ve Rize illerindeki üyelerine yönelik “Verimli Alan ve Kategori Yönetimi” ve “Etkin Mağaza Yönetimi” eğitim semineri düzenlendi.
 
Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen eğitim seminerine Trabzon ve Rize’den 100 market yöneticisinin katıldığını belirten TTSO Meclis Üyesi M. Tayfun Ataman,  yüksek rekabet altında çalıştıklarını ve  yenilenerek market sektöründe başşarılı olunabileceğini işaret etti.  Karadeniz Parakendiciler Derneği Başkanı Osman Kalafat, Türkiye Parakendiciler Federasyonu Desteğinde  bölgedeki mağaza  yöneticileri ve personellerine eğitimler verildiğini aktardı.
 
İki gün süren seminere konuşmaçı olarak katılan Danışman, Eğitmen ve Koç Esat İhsan Kocager “Rekabet için kendinizi yenileyin” dedi. Marketçilik sektöründe rekabetin ciddi oranda arttığını kaydeden Kocager, şöyle konuştu: “Bu rekabete karşı en iyi şekilde karşılık vermek için temelde yapılması gereken mağazadaki işin ölçülmesi, bu ölçümlere göre aksiyon alınmasından geçiyor. En önemlisi rekabete karşı gelmenin ana yöntemi kendini yenilmekten geçiyor. Yerel perakendeciler değişimi görmeli, teknolojik yatırım yapmalı ve dünya ile Türkiye’deki bir takım perakendecilik yönetimini de kendi sistemlerine alması gerekiyor. Böylece hem değişimi görebilirler hem de gelecekte perakendecilikte yerelde daha başarılı bir hale gelirler.” 
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11