Kale Deresi’ne HES yapıyorlar

TRABZON’UN Düzköy ilçesinde, protestolara neden olan ve 2013 yılında gündeme gelen Çiğdemli Mahallesi'ndeki Kale Deresi mevkisine yapılması planlanan HES’le ilgili hazırlanan imar planı askıya çıkarıldı.

Kale Deresi’ne HES yapıyorlar

TRABZON’UN Düzköy ilçesinde, protestolara neden olan Kale Deresi üzerine kurulması planlanan Hidroelektrik Santrali (HES) için hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca askıya çıkarıldı. Planların itirazlar için 12 Aralık 2018 tarihine kadar askıda kalacağı belirtilirken, vatandaşların nasıl bir tavır alacağı ise merak konusu oldu.

2013 yılında gündeme gelen ve ilgili kurum ve kuruluşlardan olumlu görüş alınanÇiğdemli Mahallesi'ndeki Kale Deresi mevkisine yapılması planlanan HES’le ilgili hazırlanan imar planı askıya çıkarıldı.

Konuyla ilgili Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Trabzon İli, Düzköy HES Projesi İmar Planı Plan notlarına ilave yapılması amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 05/11/2018 tarihinde onaylanmıştır. İlan başlangıç tarihi; 16/11/2018. İlan bitiş tarihi; 17/12/2018.”

Çalköy, Gökçeler, Çiğdemli ve Taşoğacı sınırında yapılması planlanan HES’le ilgili vatandaşlar zaman zaman protesto eylemi düzenlemiş ve HES’i istemediklerini açıklamışlardı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner11