Kaç işçi aldınız?

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yan şirketlerden 200 civarında üst düzey parti yakınını işe aldığı yönündeki iddiaları gündeme getiren İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Sağır, “2 ay önce paramız yok diyordunuz. Şimdi nereden para buldunuz? Bu işçilerin maliyeti ne kadar?” diye sordu. Başkan Vekili Seyfullah Kınalı ise işçilerden değil, yeni alınan 400 memurdan bahsetti.

Kaç işçi aldınız?

TRABZON Büyükşehir Belediyesinin yan şirketlerden ve 200 civarında üst düzey parti yakınını işe aldığı yönündeki iddiaları gündeme getiren İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Sağır “2 ay önce paramız yok diyordunuz. Şimdi nereden para buldunuz? Bu işçilerin maliyeti ne kadar? Buraları böyle doldurmaya hakkınız var mı?” diye sordu. Başkan Vekili Seyfullah Kınalı ise işçilerden değil, yeni alınan 400 memurdan bahsetti.

Başkan Gümrükçüoğlu’nun yeniden aday gösterilmemesiyle birlikte yeni bir belediye başkanının seçileceğini hatırlatan Sağır, işçi alımlarının etik olmadığını savundu. Sağır “Bir ayda belediye şirketlerine ne kadar çalışan alındığını sorduk. Ancak ısrarlı sorularımıza rağmen yanıt alamadık. Bu sayıyı neden gizliyorlar?” diye sordu. Başkan Gümrükçüoğlu, her ayın ilk belediye meclis toplantısının oturumuna başkanlık ederken bu oturumda Başkan Vekili Kınalı’yı görevlendirdi. Sağır “Başkan belediyedeydi. Kasıtlı mı gelmedi yoksa işi mi vardı bilemiyoruz.” diye konuştu.

Kınalı’nın verdiği yanıtların inandırıcı olmadığını ve doğru düzgün yanıt da veremediğini ifade eden Sağır “Yeni dönemde Murat Bey de Atakan Bey de ya da bir başka isim de belediye başkanı olabilirdi. Tasarruf neden yeni başkana bırakılmadı? Diyorlar ki ‘Başkanımız Murat Bey’le görüştü. Onun bilgisi var.’ Trabzon seçmeninin oylarına ambargo mu koydunuz? Murat Bey’in seçileceğini nereden biliyorsunuz? Atakan Bey’le neden görüşmediniz?” ifadelerini kullandı.

Üst düzey isimlerin yakınlarının 2 bin liralık işçi maaşıyla belediyeye alındığını, ardından 5 bin lira maaşla özel kalem kadrosuna alındığını ve bazılarının 8 bin lira maaşla daire başkanı olduğunu ileri süren Sağır “Günahtır, yazıktır. Daire başkanlarının birinci derece yakınları işçi olarak belediyeye girdi. İsim de verebilirim” şeklinde konuştu.

Bunun üzerine Kınalı alımların yasalara uygun yapıldığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11