İran Heyeti Trabzon’da

İran Heyeti Trabzon’da

İran Maku Serbest Bölgesi Genel Müdürü Dr. Soleimani Alireza Nasiri ve beraberindeki heyet Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nu ziyaret etti.

İran Maku Serbest Bölgesi heyetini Trabzon’da görmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali İsmail Ustaoğlu, “İki komşu ülke arasındaki dostluk başta olmak üzere ticari ilişkilerin daha yukarılara taşınması için hep birlikte gayret göstereceğiz. Ekonomide, ticarette, kültürde birlikte yapacağımız çok önemli çalışmalar var.

Türkiye-İran tarihi derinliklerinde köklü ilişkilere sahip iki ülkedir. Trabzon, bölgenin ekonomik olarak en güçlü illeri arasındadır. Burada yapacağınız görüşmeler iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Kardeş Müslüman ülke İran’la bu ilişkileri daha ileriye taşıyacağız” dedi.

İran Maku Serbest Bölgesi Genel Müdürü Dr. Soleimani Alireza Nasiri ise, Türkiye ile İran’ın iki dost, kardeş Müslüman ülke olarak güzel ilişkilere sahip olduğunu ifade ederek, “Bu ziyaretimiz Trabzon ile Maku Serbest Bölgesi arasında güzel işbirliklerinin gelişmesine yardımcı olacaktır. Türkiye ile İran arasında önemli bir ticari ilişki var. Amacımız Türkiye İran arasında ticari hacmin yıllık 30 milyar dolara ulaşmasını sağlamaktır.   Bu hedefi gerçekleştirmede Trabzon’a  önemli bir rol düşüyor.” diye konuştu.

Trabzon ile Maku arasında uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini belirten Nasiri, “Trabzon-Maku arasında direkt uçak seferlerinin başlaması için üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.

İran Maku Serbest Bölgesinden gelen heyet ilimizde bir dizi ziyaretler gerçekleştirecek.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11