'Huzur ve kardeşliği tesis etmeye çalışıyoruz'

'Huzur ve kardeşliği tesis etmeye çalışıyoruz'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz sadece 780 bin kilometrekareden sorumlu değiliz, aynı zamanda hep birlikte coğrafyanın huzurundan ve kardeşliğinden sorumluyuz. Afrin'de bunu tesis etmeye çalışıyoruz." dedi.Diyarbakır Valiliğince bir otelde düzenlenen "Kanaat Önderleri Buluşması"na görüntülü olarak bağlanan Soylu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Oynanan oyunların ve kurulan tuzakların Türkiye'yi zayıflatmadığını ve hedeflerinden uzaklaştırmadığını belirten Soylu, bunun aksine birliği kuvvetlendirdiğini kaydetti.Afrin'e yönelik düzenlenen "Zeytin Dalı Harekatı"na rağmen Türkiye'nin ihracatının ve ekonomisinin büyüdüğünü, turizm rezervasyonlarının arttığını aktaran Soylu, şöyle konuştu:"Uluslararası arenada eğer zayıf olsaydık herkes bizi bu konuda haklı yöntemlerle taciz etmeye kalkardı. Türkiye'ye bu konuda herhangi güçlü bir taciz söz konusu değil. En önemli zaman dilimi içerisindeyiz. Bir dağın tepesine doğru tırmandığımız şu anda o tepenin en mutena yerinde olduğumuz bir noktadayız. İşte bu noktada yapılması gereken, son 15 yılda kuvvetlendiğimiz bu yürüyüşümüzü devam ettirmektir."

 
"Buna müsaade etmemeliyiz"
 
Soylu, Türkiye'nin, FETÖ, PKK, DEAŞ ve bir takım yasa dışı sol örgütlere karşı büyük bir mücadelenin yanı sıra yasa dışı göçle de mücadele yürüttüğünü belirterek, şöyle devam etti:"Buna rağmen Türkiye ayaktadır ve dimdiktir. Bugün ihracatımız 150 milyar doları, gelen turist sayısı 32 milyonu aştı. Bunu birlikte sağladık. Bugün dünyada, 'Biz istediğimiz gibi yaparız.' değil Türkiye'yi kabul eden, bulundukları her masada 'Acaba Türkiye bu konuda ne diyor.' diyen bir anlayışa sahip güçlü bir Türkiye tablosu var. Bunu hep beraber oluşturduk. Yapmak istedikleri basit, bölecekler, zayıflatacaklar, gücümüze azaltacaklar, bizi yasal istikrarsızlıkla, kamu düzeni istikrarsızlığı ile ve birbirimize düşürerek fırsat elde etmeye çalışacaklar. Buna müsaade etmemeliyiz."Diyarbakır'da görevlendirme yapılan belediyenin hizmetleriyle gurur duyduklarını vurgulayan Soylu, "Cumhurbaşkanımızın derdi bu milletin değerleri, manevi iklimidir. Bu ülkede herkesin istediğini istediği şekilde anlatabilme, ortaya koyabilmesinin korunmasıdır. Onun derdi, İstanbul'da ve İzmir'de ne varsa Diyarbakır'daki çocuklarımızda da o olsundur." ifadelerini kullandı.
 
"Devlet gereğini yerine getirmektedir"
 
Bakan Soylu, demokrasinin haklara olan saygının ve muhabbetin en önemli iklimi olduğuna işaret ederek, bu iklimin hep birlikte yapılacak çalışmayla oluşturulacağını dile getirdi.Diyarbakır'da ve bölgede yatırım yapmak isteyenlerin önünü açmanın temel görevleri olduğunu belirten Soylu, "Devlet gereğini yerine getirmektedir. Yatırımı ile huzurun tesisi ile hukukun üstünlüğüyle elinden geleni yapmaktadır. Top sizin ayağınızda. O topu kendi aramızda öyle bir muhabbet iklimine dönüştürmeliyiz ki nifak sokmak isteyenler dumura uğramalıdır. " dedi.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11