Hepsi okumuş çocuklar ve hepsi işsiz!

Beşikdüzü'nde Arap yatırımcıyı aşağılayan pankartla yatırıma karşı çıktılar

Hepsi okumuş çocuklar ve hepsi işsiz!

Paranın Dinini ve Rengini Soran Üniversite Mezunu İşsiz Gençler

Turizm kenti Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde yapılmak istenen 5 yıldızlı ve 500 odalı otel projesi ilçenin kalkınmasına ve işsizliğe önemli bir çözüm getirecek olmasına rağmen gerici, ideolojik düşünceye bürünmüş bir grup yatırımı protesto etti. İlçenin kalkınmasına karşı çıkan ve paranın rengini, dinini, imanını soran gençlerin hepsi üniversite mezunu ve üstelik hepsi işsiz.

Arap Şirketi Değil Köy Enstitüsünün Torunları Kazanacak

Arap yatırımcıyı Beşikdüzü’ne davet ederek teleferikten sonra ilçeye kazandırdığı en büyük yatırımı hayata geçirmeye çalışan Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu gelişme karşısında gülmekle yetindi. Bıçakçıoğlu “Benim nelerle ve kimlerle uğraştığımı bilmem anlayabiliyor musunuz?” dedi. Beşikdüzü’nde Arap yatırımcı istemeyen gençler ticareti ideolojik bakışlarına hapsetti.

5 YILDIZLI VE 500 ODALI OTEL PROJESİ

TRABZON’UN Beşikdüzü ilçesinde yapılmak istenen 5 yıldızlı ve 500 odalı otel projesi, işsizliğe önemli bir çözüm getirecek olmasına rağmen bir kesimin ideolojik bakış açısıyla karşı karşıya kalıyor. Beşikdüzü’nde göçü engelleyecek, işsizliği düşürecek proje bir yandan devam ederken öte yandan cılız ideolojik tepkilerin odağı oluyor. Oteli Arap bir girişimcinin yapması konu edilerek proje eleştiriliyor.

BAKANLIK STANDARDINA GÖRE 500 ÇALIŞAN

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nun Arap yatırımcıyı Beşikdüzü’ne davet ederek kentsel dönüşümle ilçeye kazandırdığı proje, istihdama önemli katkı sağlıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığının standardına göre 500 odalık bir otelde ortalama 500 kişi çalışması gerekiyor. 500 kişi 500 aile demek, 500 aile ise yaklaşık 2 bin kişiyi doğrudan etkileyecek bir durum demek.

BEŞİKDÜZÜ TURİZM MERKEZİ OLUYOR

Ordu’nun yalnızca teleferikle bölgeye gelen çok sayıda Arap turisti kentine çekmesi ve buradan önemli kazançlar sağlaması gerçeği ortadayken Beşikdüzü’ne teleferiğin kurulması turizmi önemli anlamda etkileyecek. Otelde her gün ortalama bine yakın turistin konaklaması Beşikdüzü’nün çehresini değiştirecek. Artık turistler teleferik için Ordu’ya gitmeyecek, bunun yerine Beşikdağı’na çıkacak.

CHP’Lİ GENÇLERDEN EYLEM...

Otel projesinin önünde eylem yapan CHP Beşikdüzü Gençlik Kolları, otelin önünde “Araplar bizden sadece eğitim alabilir” yazılı pankart açtı. Yapılan protesto “Beşikdüzü CHP Gençlik Kolları” isimli sosyal medya hesabından da “Arap şirketinin ortakları değil, Köy Enstitüsünün torunları kazanacak.” ifadeleriyle paylaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11