‘Hayden Okuyalım Yazalım Yazarlarla Buluşalım’

‘Hayden Okuyalım Yazalım Yazarlarla Buluşalım’
Valimiz Yücel Yavuz, Sürmene Kaymakamlığı’nın himayelerinde Sürmene Sanayici ve İş Adamları Derneğinin işbirliğiyle hazırlanan “Hayden Okuyalım Yazalım Yazarlarla Buluşalım “ projesinin tanıtım toplantısına katıldı.
 
Tanıtım toplantısında ı projenin tüm paydaşlarını tebrik eden Vali Yücel Yavuz” Projenin ülkemiz, şehrimiz ve geleceğimiz adına çok faydalı olacağına inanıyorum. Burada herkesin şahit olduğu gibi bilgi güçtür. Bilen insan güçlüdür. Bilen insan üretkendir. Bilgiye duyduğunuzla, gördüğünüzle, yaşadığınızla en temelinde de okuyarak sahip olabilirsiniz. Bunu temin etmek için tasarlanmış ve dizayn edilmiş bu projeyle 4200 evladımız bu projede yer alacak. “dedi.
 
21. Yüzyılda dünyada herşeyin çok hızlı değiştiği bir süreçte insan kaynağının çok iyi yetiştirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Yavuz” Sınırlar kalktı, iletişim araçlarıyla, sosyal medya ile bilgiye,habere ulaşmak çok kolay bir hale geldi. Artık dünyada insanları algıyla yönetmek, sosyal projeleri üretmek ve insanları yönlendirmek çok kolay. Bütün bunlarla miletimiz mücadele ediyor. Dünya üzerinde ve bölgemizde oynanan oyunların ve planların karşısında üzerimize düşen vazifeyi layığıyla yapmak zorundayız. Bunun bilincindeyiz. Bu kararlılığı 15 Temmuz’daki müthiş birlik ve beraberliğimizle, ferasetimiz, dirayetimiz ve dik duruşumuzla dünyaya ilan ettik. Biz bundan sonraki süreçte bir çok konuda ders alıp kendi öz değerlerimizin kıymetini yeniden ortaya koyduk. Milli olan her konuda, eğitim, sağlık, savunma ve enerji vb. alanlarda ve en önemlisi insan kaynağımızı çok iyi yetiştirmek suretiyle biz artık sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 2023 yılında dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden birisi olacağız. İçimizdeki tüm ayrık otlarını temizledik ve temizliyoruz. Biz bütün bunlardan çıkaracağımız dersi çıkarmış olmamız lazım. İşte bunun yansıması geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi ve çocuklarımızı bilgiyle buluşturmak ve daha çok okumaya teşvik etmek durumundayız. Ancak kampanyanın aile fertlerinin de proje dahil edilmesi koşuluyla daha çok kişiye ulaşması sağlanmasını talep ediyorum.”şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11