Günübirlik evlere operasyon

Trabzon Emniyeti 669 adrese operasyon düzenledi

Günübirlik evlere operasyon

PERASYONLAR SÜRECEK

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Önemli açıklarımızdan bir tanesi” dediği günübirlikkiralık daireler Trabzon’da mercek altına alındı. Güvenlik zafiyeti ve kayıt dışı ekonomi yaratan günübirlik kiralık evlere yönelik il merkezi ve bazı ilçelerde 669 farklı adrese operasyon yapıldı.

KAYITSIZ MİSAFİR ALDILAR

EMNİYET Müdürlüğünden yapılan açıklamada kayıtsız müşteri bulunduran toplam 8 eve her biri 5 bin 942 TL olmak üzere toplamda 47 bin 536 TL ceza kesildiği kaydedildi. Günlük kiralık evlerin Trabzon’da artması hem turizmi olumsuz  etkiliyor hemde beraberinde ahlaki yeni sorunlar getiriyor.

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Önemli açıklarımızdan bir tanesi” dediği günübirlik kiralık daireler Trabzon’da mercek altına alındı. Güvenlik zafiyeti ve kayıt dışı ekonomi yaratan günübirlik kiralık evlere yönelik 669 farklı adrese operasyon yapıldı. Toplamda 8 işletmeye veri göndermeme ve kayıtsız müşteri bulundurmaktan toplam 47 bin 536 lira ceza kesildi. Trabzon’da bölgeye gelen turistler hem bölgeyi tanıdıklarından hem de aracılarla buluştuklarından otellerden uzaklaşarak günlük kiralık evlere yöneliyor. Günlük kiralık evlerin Trabzon’da artması otel ve pansiyon sahiplerini ciddi manada etkilemeye başladı ve harekete geçildi. Otellerde kaldıklarında kayıt vermek zorunda kalan yerli ve yabancı turistlerin gündelik evlerde kalması güvenliği de tehdit eder hale geldi. Konuyla ilgili harekete geçen ve operasyon yapan Trabzon Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince;  İlimiz genelinde bulunan günü birlik evlere yönelik yapılan denetim ve uygulamalarda; İl merkezinde 450, İlçelerimizde ise 219 olmak üzere, toplam 669 adreste faaliyet gösteren işletme denetlenmiş, İl merkezinde faaliyet gösteren (4) işletme ve ilçelerimizde faaliyet gösteren (4) işletmeye “Kimlik Bildirme Kanunu’nun Ek-1. maddesi gereği, veri göndermeme ve kayıtsız müşteri bulundurmaktan her birine 5.942. TL olmak üzere, toplam 47.536 TL.  İdari Yaptırım Kararı uygulanacaktır. Kamuoyuna Saygı İle Arz Olunur.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner11