GENİŞLETİLMİŞ 10. KARADENİZ BARO BAŞKANLARI TOPLANTISI

GENİŞLETİLMİŞ 10. KARADENİZ BARO BAŞKANLARI TOPLANTISI
10. Genişletilmiş Baro Başkanları toplantısı Düzce Barosunun ev sahipliğinde 14-15-16 Temmuz tarihinde Akçakoca da gerçekleştirilmiş olup ,toplantıya Sayın Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Av. Ünsal TOKER, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin ÖZBEK, Türkiye Barolar Birliği Sayman Av. Sabri Erdal GÜNGÖR, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ekrem DEMİRÖZ, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ali ELİBOL,  TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gültekin UZUNALİOĞLU, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Filiz SARAÇ, Türkiye Barolar Birliği Başkan Başdanışmanı Av. Zafer KÖKEN ve 28 Baro Başkanları katılmışlardır.
 
Toplantının Oldukça verimli geçtiğini ifade eden Düzce Barosu Başkanı Av. Azade AY  yaptığı açıklamada "Başta Sayın Birlik Başkanımız olmak üzere 10.Genişletilmiş Karadeniz Bölge Başkanları toplantımıza katılarak destek veren TBB Yönetim Kurulunun Sayın Üyelerine, Sayın Başkanlarımıza ve onların nezdinde Barolarına, ayrıca gerek mesaj yolu ile gerekse arayarak toplantımıza destek veren tüm Başkanlarımız ve onların Barolarına ayrı ayrı Düzce Barosu adına teşekkür ettiğini bildirerek, güçlü bir birlik oldukları, azim ve kararlılıkla hukuk mücadelelerini sürdüreceklerini bildirdi. 
 
 
KARADENİZ BAROLARI TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ
 
Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde FETO/PDY olarak adlandırılan silahlı terör örgütünün kanlı bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmıştır. Darbe girişiminin 1. Yıldönümünde toplanan Karadeniz Baroları Baro Başkanları bu darbe girişimi sırasında yitirdiğimiz şehitleri bir kez daha rahmetle anarken gazilerimize de minnet duymaktadır.
15 Temmuz darbecileri Türkiye Cumhuriyetine, Demokrasiye ve onun kurumlarına yönelik Anayasal düzeni ortadan kaldırmayı amaçlamışlardır.
Yıllardır Ülkemizin tüm kurumlarında sinsice ve ustaca örgütlenen bu yapının tespiti ve hukuki yöntemlerle tasfiyesi kaçınılmaz bir zorunluluk haline gelmiştir. Darbenin faillerinin tespiti yargılanması ve cezalandırılması yargımızın temel görevidir. Bu yargılamalar sırasında Hukukun Evrensel ilkelerini, adil yargılanma ve savunma hakkının gözetilerek bağımsız, saydam olarak yapılacak yargılamalar bu günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz Adalete, Hukuka ve Yargıya olan güvenimizin yeniden kazanılmasını sağlamalıdır.
Darbeden 1 yıl sonraki süreçte Barolar olarak Demokrasiye, Cumhuriyete ve Cumhuriyetin kazanımlarına bir kez daha bağlı kalarak, hukukun üstünlüğüne inanarak yeni darbeler ile karşılaşmamak için her türlü darbenin ve hukuk ihlalinin karşısında duracağımızı beyan etmekteyiz. Ortak aklı kullanarak Adalete ve Hukuka saygılı bir yargılama savunma mesleğimizi de güçlendirecek olup bu yargılamaların Türk Adaletine yakışır bir biçimde sonlandırılması tüm hukukçuların dileğidir.
Bu vesile ile bir kez daha illegal yapılanmalara ve bu yapılanmaların sonucu olan darbelere karşı durmayı Barolar olarak kamu ile paylaşmayı görev bilmekteyiz. Saygılarımızla 
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11