FEYZİOĞLU'NDAN ERDOĞAN'A JET YANIT!..

FEYZİOĞLU'NDAN ERDOĞAN'A JET YANIT!..
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türkiye Barolar Birliği'nin ismindeki 'Türkiye' kelimesini de tabelalardan 'T.C.' harflerini sildikleri gibi silebileceklerini düşünenler, bizi Türk milletinin kalbinden asla silemezler" dedi.
 
TBB Başkanı Feyzioğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalar üzerine basın toplantısı düzenledi. 
 
"HAYRETLE DİNLİYORUZ"
 
TBB binasında konuşan Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, birliğin 'milli duruşu'nu sorgulayan açıklamalarını hayretle dinlediklerini söyledi. 
 
Feyzioğlu;
 
"CUMHURBAŞKANI "HERKES KENDİSİ GİBİ DÜŞÜNSÜN İSTİYOR AMA..."
 
"Sayın Cumhurbaşkanı'nı anladığımız kadarıyla yine yanlış bilgilendirmişler. Türkiye Barolar Birliği, büyük Türk milletinin kalbinde en özel yerini çoktan almıştır. Türkiye Barolar Birliği’nin her söylemi, her uyarısı, her duruşu, her zaman milli olmuştur; ancak Sayın Cumhurbaşkanı, sadece kendisinin kullandığı kelimelerin kullanılmasını, sadece kendisinin kurduğu cümlelerin kurulmasını, sadece kendisi gibi düşünülmesini istemektedir" diye konuştu. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanlış bilgilendirildiğini savunan TBB Başkanı Feyzioğlu;
 
"BU GÜCÜ MİLLETİNE YÜREĞİNDEN SİLEMEZSİNİZ"
 
"Türkiye Barolar Birliği’nin milli duruşu, Türk milletince bilinmektedir. Türkiye Barolar Birliği’nin ismindeki 'Türkiye' kelimesini de tabelalardan 'T.C.' harflerini sildikleri gibi silebileceklerini düşünenler, bizi Türk milletinin kalbinden asla silemezler" dedi.
 
NE OLMUŞTU?
 
Erdoğana, Türk Tabipler Birliği ve Barolar Birliği'nden 'Türk' ifadesinin çıkarılması gerektiğini savunmuş ve Erdoğan "Türk Tabipler Birliği'nin başındaki 'Türk' ifadesi zaten Bakanlar Kurulu kararıdır. Bir defa onun oradan hemen, süratle çıkarılması lazım" demişti.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11