EMEK HIRSIZLARINA İTİBAR ETMEYİNİZ!

EMEK HIRSIZLARINA İTİBAR ETMEYİNİZ!

Son günlerde WhatsApp üzerinden grup kurarak, Maliye Bakanlığı ve Gelir idaresi Başkanlığı çalışanları üzerinden Sendikamızın aleyhine propaganda yapılmaya çalışılmaktadır.

 

Söz konusu grup kendi aralarında;

 

Uzmanlık Sınavı açılmasına yönelik Maliye Bakanı'nın söz verdiğini, -Malum Sendikanın Başkanına üyelik için destek verilse, sınavın açılabileceğini, -Bu konuda Malum – Sen'in çok emek sarf ettiğini, -Maliye Bakanlığı ve GİB'de, malum sendikanın yetkili olması halinde nelerin yapılabileceği

 

Şeklinde yazışmalarda bulundukları tespit edilmiştir.

 

Değerli arkadaşlar, Sendikamız aleyhine geliştirilen bu kirli propagandalara karşı, başta Maliye bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanları olmak üzere, hizmet kolumuza bağlı bütün kurumlarda aşağıda izah edilen gelişmelerin duyurulmasını önemle rica ederiz.

 

Türk Büro-Sen, 2002 yılından 2010 yılına kadar yetkili sendika olarak, Toplu Görüşmelere katılmış ve kamu çalışanlarına bir çok kazanımlar sağlamıştır.

 

2005 yılından bugüne kadar da Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nda yetkili sendikadır. Gerek Maliye Bakanlığı gerekse Gelir İdaresi Başkanlığı'nda de birçok kazanımlar sağlamıştır.

 

Başta; V.H.K.İ kadrolarında aranan sınav şartının kaldırılmasını sağlamıştır.

 

Defterdarlık ve Gelir Uzmanlık sınavlarının açılmasını sağlamıştır. Kanuni sürenin bitmesine rağmen, 2 kez kanuni düzenleme yapılmasını sağlayarak da 2 kez ilave Uzmanlık Sınavı açılmasını başarmıştır.

 

Hem Gelir hem Gider bölümünde, yeniden uzmanlık sınavı açılması içinde halen mücadele etmektedir.

 

2016 yılı Ekim ayı Kurum İdari Kurulu toplantılarında; hem Maliye Bakanlığı'nda, hem de Gelir İdaresi Başkanlığı'nda kurum içi uzmanlık sınavı açılmasını talep etmiş ve imza altına alınmıştır.

 

Türkiye genelinde başlattığımız, sınav açılması talebimizi içeren dilekçe kampanyası da hem Maliye Bakanlığı'na, hem de Gelir İdaresi Başkanlığı'na yoğun şekilde gönderilmektedir.

 

Bu da gerek Maliye Bakanı, gerekse yönetici kadro üzerinde olumlu bir gelişme sağlamıştır. Sendikamızın girişimleri sonucu Maliye Bakanı Naci Ağbal'da yapmış olduğu açıklamada; “Maliye Bakanlığı özelinde inşallah yakın bir zamanda hem uzmanlıkta hem de müfettişlikte sınavlar açacağız” demiştir. Ancak, bu sınavların açılması için kanuni düzenleme gerekmektedir

 

Hizmet kolunda yetkili olan Büro Memur-Sen ise, sadece Maliye Bakanlığı binasında çalışanlara servis istemiş, ancak uzmanlık sınavlarının açılmasını talep dahi etmemiştir. Son gelişmelerden kendilerine pay devşirmek adına, Maliye ve GİB çalışanlarının duygularını sömürmeye başlamışlardır.

 

Kaldı ki, Toplu Sözleşmelerde karar altına alınan hükümlerin, kanun niteliğinde olduğunu bilmelerine rağmen, bu konuyu Toplu Sözleşme Masasına taşımayanlar; tavsiye niteliğinde olan KİK kararlarında hangi kazanımı elde edeceklerdir? Türk Büro-Sen, Maliye ve GİB çalışanlarının hakları için; her türlü eylem ve etkinlikleri gerçekleştirmiş, dava açılması gereken konuları yargıya taşımıştır.

 

Sendikamız, bu kararlı mücadelesinden asla vaz geçmeyecektir.

 

Aklı selim hiç bir Maliye ve GİB çalışanı, bu emek hırsızlarına itibar etmeyecektir.

 

Bu inanç ve kararlılıkla, Maliye bakanlığı ve Gelir idaresi Başkanlığı'nda kazanılmış haklarımızın tamamını hep birlikte almayı başaracağız. Başarmak içinde hiçbir mücadeleden geri durmayacağız.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11