Diyanet mensuplarıyla buluştu

Diyanet Sen Trabzon Şubesi, din görevlileri dayanışma ve Ortahisar ilçe temsilci yönetimi seçimi için toplantı düzenledi. Toplantıya katılan Ortahisar Belediye A. Metin Genç, insanımızın inancı gereği 4 milyon mülteciye kuçak açmasını hatırlatarak Ayla Bebek’ten örnek verdi. Diyanet mensuplarının sorunlarını dinleyen Genç, “Cami lojmanları bizde kalmalıydı.” dedi.

Diyanet mensuplarıyla buluştu

Trabzon Diyanet Sen Şubesi, din görevlileri dayanışma ve Ortahisar ilçe temsil yönetimi seçimi için toplantı düzenledi. Toplantıya katılan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Bizim medeniyetimizin ve inancımızın gereği 4 milyon mülteciye kucak açmışken bize hak hukuk nazarında nutuk atanların, 130 bin mülteciyi zorla kabul ettiklerini görüyoruz.” dedi.

Toplantıya Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Diyanet Sen İl BaşkanıMetin Aydın, Memur Sen İl Başkanı Metin Kara, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altuntaş ve din görevlileri katıldı. Bu çağda sorumlulukların farkında olarak yerine getirilmesi ve bunun için gayret gösterilmesi gerektiğini söyleyen Ortahisar Belediye Başkanı Genç, “Yeryüzünde huzur yok. Egemen güçler ve devletler insanın en temel yaşama hakkı noktasında iyi bir sınav vermiyorlar. Daha iyi bir yaşam umuduyla çıktıkları yolculukta felaketler neticesinde deniz kıyısına vuran Ayla bebeğin durumuna binaen daha derine inerek düşünmemiz lazım.” diye konuştu.

Cami lojmanlarının Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmesinin yanlış olduğunu ifade eden Başkan Genç, “Cami lojmanlarının daha evvel ilk Büyükşehir Yasasında ‘cami lojmanları camilerle beraber Ortahisar Belediyesine devredilmiştir’ denildi. Ben sizden para talep etmedim. Ancak daha sonra gelen bir yazıyla bunların Diyanete tahsis edilmesi gerektiği kararı verildi. Şuanda yapılan doğru bir iş değildir. Onlar kamu arazisi olabilir ancak kamunun değil milletin yaptığı eserdir. Bu konuda girişimler devam edecektir.” şeklinde açıklama yaptı.

Yapacakları çalışmalara yer ver veren Diyanet Sen İl Başkanı Aydın, “Trabzon’da diyanet evinin açılması, Ordumuzda din subaylarının görevlendirilmesi, Diyanet akademisinin kurulması gibi çalışmalarımız olacak.” şeklinde hedef belirlediklerini söyledi.       

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11